Yazılım

Siri ve S Voice'e güçlü rakip: 'Google Voice'

Google Android 4.1 Jelly Bean uygulaması Siriye kafa tutuyor!

Siri ve S Voice'e güçlü rakip: 'Google Voice'

Dün akşam yapılan Google I/O etkinliğinde işletim sistemi tanıtıldı. Yeni sistemin bu kadar çabuk ve gelişmiş olarak karşımıza çıkması hepimizi şaşırttı. Yeni işletim sisteminde kullanıcı arayüzünü oldukça geliştiren Google Siri ve S-Voice gibi ses asistanlarına rakip olacak.

Öncelikle ilk bakışta göze çarpan özelliği S-Voice ve Siri'ye göre Google Voice search oldukça hızlı ve doğal bir konuşma sergiliyor. Wikipedia, Google görsel aramaları ve diğer verileri oldukça kolay ve hızlı arıyor.

1340877295_1.jpg

En önemli özelliklerinden birisi de aramayı hızlı işlemesi. Siri ve Galaxy S 3'teki Samsung’un S-Voice'nin aksine Jelly Bean Voice Search hemen yanıt verebiliyor. Bu gelişmenin bir nedeni de temiz ve gelişmiş kullanıcı arayüzü. Ayrıca bu uygulamanın bulduğu sonuçlar arasından istemediğiniz sonuçları küçük bir dürtmeyle eleyebiliyorsunuz, yani tüm sonuçları görmeniz gerekmiyor.

1340877274_3.jpg

Voice search alışılmadık sonuçları dahi getirebiliyor. Örneğin I/O konferansında yapılan denemede "Show me pictures of pygmy marmosets" yani Cüce Marmoset'lerin resimlerini arıyor. Ve sonuç mükemmel. Yapılan sunum boyunca çok hızlı bir şekilde aranılan sonuçları galeri fotoğrafları ardı ardına getirildi.

1340877251_2.jpg

Jelly Bean Google Voice Search özelliği yeni Google now sistemiyle geliyor. Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre sesli kontrol akıllı telefonunuz uçak modundayken dahi çalışabilecek.

1340877227_4.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.