Yazılım

Facebook 'Moneypenny' adlı sanal asistanı test ediyor

Facebook tarafından geliştirilen sesli asistan hizmeti, Messenger uygulamasının bir parçası olacak.

Facebook 'Moneypenny' adlı sanal asistanı test ediyor

Sektörün güvenilir kaynaklarından biri olan The Information sitesine göre Facebook kendi sanal asistanını geliştiriyor. Moneypenny (Bu ismi duyduklarında James Bond hayranlarında bir gülümse belirebilir, zira sanal asistan ismini James Bond filmindeki bir karakterden alıyor) kod adlı sanal asistan, şirketin Messenger uygulamasına özel bir hizmet olacak.

Moneypenny her ne kadar sanal bir asistan olsa da, Siri, Google Now ve Cortana gibi popüler dijital asistanlar kadar kapsamlı hizmet sunmayacak. Haberde Moneypenny'nin daha çok yardım, araştırma ve alişveriş konularında hizmet sağlayacağı ifade ediliyor. Sistemde ayrıca soruları yanıtlayacak gerçek insanların da olacağı iddia edilenler arasında.

Facebook tarafından geliştirilen sanal asistan hizmetine dair bilgiler şimdilik bunlarla sınırlı. İlerleyen günlerde Facebook’un Moneypenny adlı sesli asistanı hakkında daha fazla detayı görmeyi umuyoruz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.