Yazılım

Google Maps'a yeni özellik

Artık masaüstünden Google Maps ile Android cihazınıza yön gönderebilirsiniz.


Google’ın harita uygulaması Google Maps aldığı yeni bir özellik ile kullanıcıların işini kolaylaştıracak. Yeni gelen özellik ile eğer masaüstü bilgisayarda bir yer araması yaptıysanız buna daha sonra telefonunuzdan bakabileceksiniz.

Yaklaşık bir ay önce Google Maps’in güncellenmesi ile iOS kullanıcılarına sunulan bu özellik, şimdi de Android cihaz kullananlar için sunuldu. Eğer yolculuk yapmayı planlıyor ve masaüstü bilgisayarınızda yer araştırması yapıyorsanız, yolculuk esnasında tekrar telefonunuzdan baktığınızda bir kez daha arama yapmanıza gerek kalmadan bir önceki aramanızı kayıtlarda görebiliyorsunuz.

1436702837_nexus2ceescreenshot2015-07-10-15-24-29-668x418.png

Google Maps’ın bu özelliği artık Android cihazlar için etkin ve Chrome, Firefox veya Internet Explorer gibi masaüstü tarayıcılarında çalışıyor. Eğer Android cihazınızda Google Maps’ın (v. 9.11.0) en son sürümüne sahipseniz ve Google kimliği ile oturum açarsanız, daha önce masaüstünde aradığınız yönü uyumlu akıllı telefonunuzda görebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.