Yazılım

Flash 11 sonunda geldi

Beklenen Flash Player 11 sonunda geldi. Üstelik 64 bit desteği ile birlikte.


Adobe, Flash Player yüzünden sinir küpü olmuş teknoloji severleri bir nebze olsun yüzünü güldürmek için Flash Player 11' i sonunda yayınladı. Özellikle son zamanlarda Apple ile karşı karşıya gelen Adobe, yeni güncelleme ile biraz daha rahatlayacak gibi gözüküyor.

Flash 11 Windows, Linux ve Mac OSX için kullanılabilir duruma getirildi. Ayrıca Mobil tarafında da Android ve Blackberry tablet kullanıcıları güncellemeden yararlanabilecek.

Adobe, bu sefer iyi iş yapmış gibi görünüyor. Zira yeni sürümde Windows kullanıcıları için 64bit seçeneğide yer alıyor. En önemli özellik ise, Flash 11 2D ve 3D hızlandırması için DirectX kütüphanesini kullanacak. Aynı işi Mac OSX ve Linux tarafında ise OpenGL üstlenecek. Böylece performans çok daha iyi olacak. Umarız yeni grafik hızlandırması sayesinde işlemcilerimiz eskisi gibi tavan yapmaz.

Artık yeni sürüm ile birlikte video chat esnasında H.264 çözümleme desteği ve JPEG-XR resim biçimlerine de destek sağlanacak.

Flash 11 İndirmek Bağlantıları

Eğer Chrome kullanıyorsanız link aramayın gerek yok. Chrome güncellendiğinde otomatik olarak Flash 11' de kurulacak.

Internet Explorer, Firefox, Safari ve diğerleri içinde aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıyı hangi tarayıcı ziyaret ederseniz ona uygun Flash Player' ı indirmenizi isteyecektir.

Adobe Flash Playerı Indirmek için tıklayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.