Yazılım

Garanti Bankası'ndan cep şubesi uygulaması

Garanti Bankası, Fjord ile beraber geliştirilen Cep Şubesi uygulamalarını yayına aldı!


Türkiye’de hızlı şekilde yükselen akıllı telefon kullanımına paralel olarak, Garanti Bankası servis tasarım ve kullanıcı deneyimi uzmanı Fjord işbirliği ile iOS ve Android cihazlarda Cep Şubesi’ni devreye aldı. İşbirliğiyle ortaya çıkan uygulamalarla beraber, akıllı telefon kullanıcıları hareket halindeyken de tüm finansal işlemlerini gerçekleştirebilecek, hesaplarını kontrol edebilecek, finansal durumlarını görüntüleyebilecek, kısaca anlık olarak tüm bankacılık işlemlerini hızlı şekilde gerçekleştirebilecek.

Dijital bankacılıkta sektöre öncülük eden Garanti Bankası’nın, kullanıcı deneyimi ve servis tasarımında dünyanın önde gelen uzmanlarından Fjord ile yaptığı işbirliği sonucunda ortaya çıkan uygulamalar, Garanti Bankası’nın kanalları arasındaki kesintisiz ve benzer kullanıcı deneyimiyle öne çıkıyor. Kullanıcılar tarafından yoğun rağbet gören uygulamalarla beraber mobildeki pazar paylarında da yükselişler görüldü. Garanti Bankası’nın sene başında %30 olan 3. çeyrek itibariyle pazar payı müşteri adedinde %39’a; işlem hacminde ise %41’e yükseldi.

1358863312_photo1.jpg

Garanti Bankası Şubesiz Bankacılık Birim Müdürü Deniz Güven “Akıllı telefonların özelliklerinin sürekli gelişmesiyle beraber mobil cihazların hayatımızdaki yeri artıyor. Yaptığımız araştırmalarda görüyoruz ki mobil artık kullanıcılarımızın hayatındaki ilk ekran. Yola çıkmadan trafiği kontrol etmek, çektiğimiz fotoğrafları paylaşmak, gündemi takip etmek, yemek sipariş vermek için artık farklı kanallar kullanmak yerine hepsini mobilden gerçekleştirebiliyoruz. Biz de kullanıcılarımızın bu alışkanlıklarına paralel olarak tüm finansal işlemlerini yapabilecekleri ve ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir uygulama geliştirelim istedik. Bu projede iş ortağımız olan Fjord, kullanıcı deneyimindeki uzmanlığı ve yaratıcı yaklaşımıyla tam olarak aklımızdaki uygulamaları hayata geçirmemizi sağladı. Beraber geliştirdiğimiz vizyonla, önemi gittikçe artan bu kanalda önümüzdeki dönemde de iddialı projelere imza atacağız.”dedi.

1358863386_photo3.jpg

Fjord İstanbul Ofisi Genel Müdürü Iñaki Amate ise görüşlerini şöyle ifade etti: “Mobil teknoloji son dönemde Türkiye pazarını inanılmaz bir hızla değiştiriyor, bunu görebiliyoruz. Biz de son projemizle kullanıcıyı tasarımın merkezinde tutan yaklaşımı kullanarak Garanti’nin mobil bankacılıktaki gerçek potansiyelini ortaya çıkarmasını sağladık. Sonuçlar rakamlarla ortada... Esas hedefimiz mobil hizmetler sektörü canlandırmanın ötesine geçerek Türkiye’de kullanıcıların finansal işlemlerini daha iyi yönetmelerini sağlamak ve bu değişime önayak olmaktır.”

1358863442_photo5.jpg

iOS ve Android uygulama mağazalarında bulunan, kişisel finans yönetimi yapılabilmesini sağlayan Cep Şubesi uygulamasının renkli veri grafikleri ile kullanıcılar hesap geçmişini görüntüleyebiliyor, para transferi ve ödeme gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor ve yatırım fırsatlarını öğrenebiliyorlar. Yeni mobil bankacılık deneyimi tüm cihazlarda kusursuzca çalışırken, kullanım kolaylığı ile dikkat çekiyor.

Yorumlar
misafir
Gercekten yuh.. Bu haberleri hazırlayanlar okuyanlarla dalga geçiyorlar galiba.. Yahu neredeyse Wap zamanında beri var, yeniymis gibi veriyorsunuz haberi..
Cevapla
KoTiLa
Aynen bende yaklaşık bir yıldır kullanıyorum. yaklaşık 3 ay önce güncelleme yaptılar. Daha kullanışlı hale geldi.
Cevapla
İş
İş Bankası
Cevapla
Baran
2 yıldır kullanıyorum uygulamayı, siz yeni sandiniz galiba!
Cevapla
Misafir
Bu ne zamanın haber Allah aşkına
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.