Getir, Avrupa’daki en büyük rakiplerinden birini satın aldı

Özellikle pandemi dönemindeki katkılarıyla hem takdir toplayan hem de büyük konfor sağlayan Getir, Avrupa macerasında yoluna dolu dizgin devam ediyor.

Getir, Avrupa’daki en büyük rakiplerinden birini satın aldı

İnsanlık oldukça zor bir dönemi geride bırakmak üzere. 2019 yılının sonlarına doğru tanıştığımız ve bizlere 2020 ile 2021 yıllarını adeta zindan eden pandemi, neyse ki artık yavaş yavaş hayatımızdan çıkıyor. Bununla birlikte söz konusu 2-3 senenin bizlere birçok yeni alışkanlık kazandırdığı da kesin. Evde otururken veya iş yerinde çalışırken canımızın istediği bir şeyi hızlı teslimat ile satın almamız da bu alışkanlıklarımızın başında geliyor.

Hızlı teslimat denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Getir, aslında sektördeki 7. yılını kutlarken, en büyük çıkışı ise pandemi döneminde gerçekleştirdi.

Getir, Avrupa’daki en büyük rakiplerinden birini satın aldı

Ülke içerisinde inanılmaz hızda büyüme trendleri yakalayan şirket, Avrupa’ya açıldığında birçok otorite bunun için erken olduğunu söylemişti. Ancak Getir bu macerasında başarılı oldu ve Avrupa’nın en değerli şirketleri arasına girmeyi başardı.

İşte başarılarını sürdürebilmek ve sektörde rakipsiz olmak isteyen Getir, bunu hem kendi kurumsal yapısını geliştirerek hem de rakiplerini satın alarak yapmaya devam ediyor. Son yapılan açıklamalara göre ünlü hızlı teslimat firması, Avrupa’nın en önemli isimlerinden biri olan Gorillas’ı 1,3 milyar dolar karşılığında satın aldı. Söz konusu firmanın değerinin geçtiğimiz yıllarda 3 milyar doların üzerine çıkması, bugünkü 1,3 milyar doların gayet başarılı bir satın alım olduğunu gösterirken, Getir’de bu sayede Avrupa’daki bir rakibini daha bünyesine katmış oldu.