Yazılım

Google 2024'te tamamen yapay zekaya yoğunlaşacak

Google, I/O 2023 açılış konuşmasında, tüketicilerin "keşfettiğimiz cesur yeni fikirleri ve fikirleri" aramada test etmeleri için yeni bir yol olan Search Labs'ı duyurdu.

Google 2024'te tamamen yapay zekaya yoğunlaşacak

Sınırlı bir süre için kullanılabilecek uygulamanın üç temel özellik bulunuyor. İlki, Üretken Yapay Zekayı doğrudan Google Arama'ya getiren Arama Üretken Deneyimi (SGE) olarak adlandırılıyor. Google'ın Direct of Search’ü bunu "Yeni Arama deneyimi, bilgileri hızlı bir şekilde bulmanıza ve anlamlandırmanıza yardımcı oluyor" diye açıklıyor. "Arama yaparken, yapay zeka destekli genel bakışlar, daha fazlasını keşfetmek için işaretçiler ve doğal olarak takip etme yolları ile bir konunun ana fikrini elde edebilirsiniz.”

Google'a göre, Arama isteminden ayrıca snippet'ler ve "daha hızlı ve daha akıllı kod yazmak için işaretçiler" sağlamak için büyük dil modellerini kullanan Kod İpuçları da mevcut. Buradan Java, Go, Python, Javascript, C++, Kotlin, shell, Docker ve Git gibi diller hakkında cevaplar alabileceksiniz.

Google 2024'te tamamen yapay zekaya yoğunlaşacak

Son olarak, "E-Tablolara Ekle", arama sonuçlarını doğrudan bir e-tabloya eklemenizi sağlayacak. Örneğin, bir E-Tablolar belgesinde bir tatil planlıyorsanız, buraya doğrudan ve kolayca Google Arama'dan bir bağlantı ekleyebileceksiniz.

Google'dan Bard, Google'ın Haritalar'dan Drive'a kadar tüm ürünlerini potansiyel olarak geliştirebilir. Ancak arama, şirketin temel işlevi ve başlıca para kazandıran işlevi ve Bard'ı duyururken bahsettiği ilk şeylerden biriydi. Bu amaçla, Microsoft'un ChatGPT destekli Bing'in yapabilecekleriyle karşılaştırmasını görmek ilginç olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.