Google sonunda istediğini aldı

Google yanlış anlaşılmalara ortam hazırlayacak bir yanlışı zor da olsa düzeltti.

Google sonunda istediğini aldı

Son birkaç yıldır, komutun başına "Hey Google" denmesine gerek kalmadan Google Asistan'a bir alarmı kapatması için "Durdur" demek mümkün Bu, Google'ın ilk olarak Asistan özellikli akıllı ekranlarda ve hoparlörlerde kullanıma sunduğu kullanışlı bir özellik ve artık üm Pixel akıllı telefonlarda bulunuyor. Ancak yakın zamanda bir kişi, özelliğin The Pixies klasiği olan “Where Is My Mind?” şarkısından etkilenen eğlenceli bir tuhaflığını keşfetti.

Android Police tarafından tespit edilen bir Reddit gönderisinde, Pixel kullanıcısı "asevarte" sabah alarmlarının nasıl çaldığını ve bazen sebepsiz yere birkaç dakika sonra nasıl kapandığını anlatıyor. Kullanıcı Google Pixel alt dizininde yaptıkları yorumda "Belki iki haftada bir, ilkinin neden kendi kendine kapandığına dair hiçbir belirti olmadan yedek alarmımla 30 dakika sonra uyanırdım" diyor.

Google sonunda istediğini aldı

Bu haftanın başlarında “asevarte”, sorunun temeline inmek için erken kalkmaya karar verdir ve suçluyu bulması uzun sürmedi. Eğer “Where Is My Mind?” şarkısını biliyorsanız aslında bunun nereye varacağını anlamış olmalısınız. Şarkı basçı ve vokalist Kim Deal'ın "Ooh" sözlerini söylemesiyle açılıyor, ardından solist Black Francis "Dur" diyor ve şarkı kısa bir aradan sonra devam ediyor. İşte bu bölüm, Google Asistan'ın “asevarte”nin alarmını kapatmasına neden oldu.

Android Police,  bir deneme yaptı ve “Where Is My Mind?” şarkısının gerçekten de alarmı kapattığını gördü. İlginç bir şekilde, Queen'den "Don't Stop Me Now" gibi belirgin bir "dur" içeren diğer şarkılar, Asistan'ın Kısa Sözler özelliğini “Where Is My Mind?” gibi tetiklemiyor. Android Police, bunun nedeninin diğer şarkılarda "stop" un enstrümanlar tarafından desteklenmesi olabileceğini düşünüyor.