Yazılım

Google Chrome 14 çıktı!

Google Chrome 14' ün tam sürümü yayınlandı. Yenilikler ve indirme bağlantısı haberimizde


Şuan için en hızlı tarayıcı olarak kabul edilen Google Chrome' un yeni sürümü ile birlikte 32 güvenlik açığı kapatıldı. Resmi internet sayfasından indirilmeye sunulan Chrome 14' de Mac kullananlar içinde yenilikler bulunuyor.

Mac kullananlar için en önemli yenilikler, Mac OS X 10.7 desteği, Mac' de yeni tam ekran modu ve sayfayı kaydırma sırasında ortaya çıkan kaydırma çubuğu dikkat çekiyor.

Güvenlik açıklarının kapatılmasıyla ilgili olarak da, 32 güvenlik açığı kapatılırken, bunlardan 15 tanesi yüksek dereceli, 10 tanesi orta dereceli ve 7 taneside düşük dereceye sahip olduğu belirtildi.

Google, yeni sürümde geliştiricileride unutmamış olacak ki, Chrome 14, Web Audio API ve Chrome' un sandbox' unda C ve C++ kodu çalıştırmaya imkan veren Native Client' ı içeriyor.

Eğer Google Chrome' u zaten kullanıyorsanız çoktan kendini güncellemiştir. Ama henüz Chrome kullanmayanlardansanız ve daha hızlı bir tarayıcıya ihtiyacınız varsa buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.