Yazılım

Google, HP'nin yazılımcılarını transfer ediyor!

Google, HP'nin TouchPad yazılım ekibini transfer etmeye karar verdi.

Google, HP'nin yazılımcılarını transfer ediyor!

Geçtiğimiz günlerde HP, 2014 mali yılının sonuna kadar 27 bin kişinin işten çıkarılacağını açıklamıştı ve bunun haberini sizlerle paylaşmıştık. Söylentilere göre Google, bu açıklamadan sonra harekete geçti ve mobil cihazlardaki işletim sistemi piyasasındaki üstünlüğünü artırmak için HP'nin TouchPad yazılım ekibini transfer etmeye karar verdi.

1337963394_120525google.hlarge.jpg

Gelen haberlere göre Google ayrıca, Touchpad'in işletim sistemi WebOS için HTLM-5 tabanlı uygulama çerçevesi Enyo'yu yazan HP ekibini de bünyesine katmak için uğraşıyor. Bu ekiplerin Google'da nasıl bir görev alacakları ise merak konusu.

HP için gelinen noktaya bakıldığında yeni işletim sistemleri ve yazılımlar üretme stratejisi geride kalmış gibi görünüyor. Bu konuyla ilgili Analistlerin tahminleri ise, Google'ın bünyesine katacağı yeni yazılımcılarla Android veya Chrome için yazılım veya uygulama çerçevesi hazırlamak istediği yönünde.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.