Yazılım

Google, Quickoffice'i resmen satın aldı!

Google mobil ofis uygulamaları arasında en pop

Google, Quickoffice'i resmen satın aldı!

Dünyanın en büyük arama motoru Google geçtiğimiz saatlerde iOS ve Android gibi mobil platformalar için eşsiz ofis yazılm deneyimi sunan Quickoffice'i satın alarak bünyesine resmen dahil ettiğini açıkladı.

Dev firma dünyada bir ilki gerçekleştirerek 24 saat içinde ilk defa iki satın alma işlemini gerçekleştirerek büyük şirketleri bünyesine dahil ederek çok akıllı bir hamlede bulundu. Bilindiği üzre QuickOffice uygulaması mobil pazarda 300 milyondan'dan fazla satan neredeyse pazarın en popüler ofis uygulaması olarak biliniyor.

1338990224_googlequickoffice1338984167.jpg

Google'ın satın alma işlemini ne kadar bir maliyetle gerçekleştirdiği hakkında kesin bir bilgi gelmese de niçin satın aldığı konusunda tahminde bulunmak hiç de zor olmasa gerek. Bildiğiniz üzre Google'ın online dokuman servisi Google Docs bir çok ofis için son derece kullanışlı bir deneyim sunuyor, Quickoffice'i satın alan Google'ın Docs'u daha da zenginleştireceği tahmin ediliyor! Google Drive'ın da işine içine girdiğini düşündüğümüz de Google'ın bu hamlesinin ne kadar akıllıca bir hamle olduğunu anlamamak oldukça zor olsa gerek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.