Yazılım

Google Video ve iGoogle kapanıyor!

Google işlevselliği az olan hizmetlerini kapatmaya devam ediyor.


Google, çok işlevsel olmayan hizmetlerini kapatmaya devam ediyor. Google, şimdide aralarında Google Video ve iGoogle'ın da bulunduğu 5 hizmeti daha kapatacağını açıkladı.

iGoogle hizmeti internete bağlanırken tek sekmeli dönemlerde oldukça faydalıydı ama son zamanlarda kullanıcıların interneti kullanma yöntemi bir hayli değişti. Kullanıcılar tarayıcı sekmelerini daha çok açık tutuyor. Google açıklamasında, iGoogle'ı 1 Kasım 2013'de kapatacağını söyledi. Kullanıcılar bu tarihe kadar bilgilerini iGoogle'dan alabilecekler.

1341398220_google-video.jpg

Google'ın diğer bir hizmeti Google Video ise YouTube'un gölgesinde kalmıştı. Hizmette olan ve 2009'dan bu yana video yüklemelerini kabul etmeyen Google video kapatılacak hizmetlerden birisi. Google, Google Video hizmetini 20 Ağustos'ta, kapatacak.

Kapatılacak diğer hizmetler ise şöyle: Google'ın Symbian arama uygulaması, Google Talk Chatback (web sitelerinin kullanabildiği bir Google Talk widget'ı), Google Mini (kurumlara yönelik bir hizmet). Google Mini'nin sunduğu işlevler artık Google Search Appliance, Google Site Search ve Google Commerce Search gibi hizmetler yoluyla sunulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.