Yazılım

Google'a yapılacak bu transfer çok konuşulacak!

Hewlett-Packard TouchPad tabletinin işletim sistemini yazan ekibin Google’a transfer olacağını öne sürüldü!

Google'a yapılacak bu transfer çok konuşulacak!

Geçtiğimiz günlerde bilişim dünyası gündeminden bir an olsun bile düşmeyen Google yepyeni bir bomba haber ile tekrar karşımıza çıkıyor. Dünya devi, arama motoru şirketi Google'ın şirketinin bünyesine yeni bir grup alacağı duyuruldu.

Google'ın eşsiz projelerinin yürütüldüğü ekibine yepyeni bir grup daha transfer ediliyor. The Verge sitesinden elde edilen bilgilere göre Google’ın, harekete geçtiği ve mobil cihazlardaki işletim sistemi piyasasındaki üstünlüğünü artımak için HP’nin TouchPad yazılım ekibini transfer etmek istediği belirtildi.

1338145587_120525google.hlarge.jpgBu transferin diğer boyutuna baktığımızda Google sadece bu ekibi değil, ayrıca Touchpad’in işletim sistemi WebOS için HTLM-5 tabanlı uygulama çerçevesi Enyo’yu yazan HP ekibini de bünyesine katmak istediğini ve transferler için şimdiden kolları sıvadığını dile getirdi. Analistler, Google’ın bünyesine katacağı yeni yazılımcılarla Android veya Chrome için yazılım veya uygulama çerçevesi hazırlamak istediğini tahmin ediyor.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.