Yazılım

Facebook tarayıcı piyasasına da mı el atıyor?

Facebook yepyeni bir projeyle daha mı karşımıza çıkıyor

Facebook tarayıcı piyasasına da mı el atıyor?

Geçtiğimiz saatlerde dünyanın en büyük ve en çok kullanılan sosyal ağlarından olan Facebook'un browser, yani tarayıcı işine gireceği, bu alandaki dev şirketlerle yarışacağı haberi internete sızdırıldı.

Bildiğiniz üzre Facebook, son zamanlarda alternatif olarak, belki onlarca proje ile karşımıza çıktı, bu projelerin çoğunun tuttuğunu iddia edebileceğimiz dev sosyal ağ, yeni gelen duyumlara göre şimdi gözünü browser (tarayıcı) piyasasına dikti. Geçtiğimiz saatlerde sızdırılan bilgilere dayanılarak, Facebook'un hayranlarını ve internet kullanıcılarını daha yakından takip edebilmesi adına yepyeni bir tarayıcı için start verdiği duyuruldu.

https://www.teknolojioku.com/application/static/data/news/665x300/1337608625_facebook.jpg

Yine gelen duyumlara göre Facebook'un bu iş için yepyeni bir proje ile değil, yıllardır karşımızda olan, bizlere hizmet veren Opera'yı kullanacağı belirtiliyor. Şirketin Facebook tarafından satın alınacağı, ve şirket üzerinde çeşitli özelleştirmelerin yapılacağı belirtiliyor. Günümüzde bildiğiniz üzre, mobil tarayıcılar arasında Opera açık ara olarak diğer tarayıcılardan önde bulunuyor. Facebook'un mobil cihazlara karşı olan yeni cazibesinden bu tarz bir yaklaşımın doğması oldukça muhtemel duruyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.