Yazılım

Google'dan Chrome'a yeni özellik!

Google, tarayıcısı Chrome'a yeni bir özellik daha ekledi, artık Gmail varsayılan posta sağlayıcı..

Google'dan Chrome'a yeni özellik!

Geçtiğimiz günlerde Google Chrome'a  yeni bir özellik ekledi. Yeni özellik ile Chrome'da Gmail varsayılan posta sağlayıcısı olarak kullanılabilecek.

Herhangi bir web sayfasında dolaşıyorsunuz, bir e-posta linkine tıkladığınızda doğrudan GMAİL kullanarak mailinizi yollayabiliyorsunuz. Getirilen bu özellik kullanıcılar için yeni bir kolaylık sağlıyor.


Peki öncesinde nasıldı?

1330602823_20110601175413.jpgChrome'a bu özellik gelmeden önce herhangi bir sayfada gördüğünüz mail adresine mail atmak için önce mail adresini kopyalıyor, yeni bir sayfada GMAİL'i açıyorsunuz. Açılan GMAİL sayfamızda yeni posta'dan postamızı ekleyerek mailimizi yollayabiliyoruz. Yeni gelen özellik sayesinde herhangi bir mailin üzerine doğrudan tıklayıp GMAİL 'e yani varsayılan posta sağlayıcısına yönlendiriliyorsunuz.

Bazı mail uygulamarından çok daha hızlı çalışan Chrome'un bu özelliği Mail uygulamalarını da geride bırakıyor. Chrome'un sağladığı Gmail özelliği çok daha hızlı çalışıyor.

Ben zaten Chrome kullanıyorum derseniz ve bir GMAİL hesabınız var ise Gmail hesabınıza girdiğinizde pencerenin üst kısmında "Gmail'i tarayıcınız için varsayılan e-posta istemcisi yapmak istiyor musunuz?" sorusu belirecek. "Evet"e tıklamanız, bundan sonra yapacağınız işleri oldukça kolaylaştıracak.

Yorumlar
Misafir
ms klmnktm
Cevapla
Misafir
mehmet y. ben
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.