Yazılım

Google’dan Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarına kötü haber

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Google, Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarına bildirim yollamaya başladı.

Google’dan Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarına kötü haber

Bilgisayar dünyasının en popüler işletim sistemi konumunda olan Windows, şu günlerde en yeni sürüm olan Windows 11’i pazarlamaya çalışıyor. Gelen verilere göre, kullanıcıların çok büyük bir kısmı hala ağırlıklı olarak Windows 10 sürümlerini tercih ederken, Windows 11’in Windows 7’yi bile zer zor geçmiş olması Microsoft’un canını bir hayli sıkıyor.

Bu soruna çare olabilmesi için Windows 7 ve Windows 8.1’e verilen güncelleme desteğini kesen Microsoft’un imdadına Google yetişti. Amerikalı teknoloji devi tarafından yapılan açıklamaya göre, söz konusu iki işletim sistemi için de yazılım desteği 2023 yılının Ocak ayıyla birlikte sona erecek.

Google’dan Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarına kötü haber

Bunun anlamı, eğer işletim sistemi tercihinizi Windows 7 veya Windows 8.1’den yana kullanıyorsanız, önümüzdeki Ocak ayından itibaren kaderinizle baş başa kalacaksınız. Çünkü zaten Microsoft tarafından bir süre önce sona erdirilen yazılım desteğinden sonra şimdi de popüler internet tarayıcısı Google Chrome’un hem yeniliklerinden hem de güvenlik yamalarından mahrum kalacaksınız. Üstelik Chrome bunu size her gün hatırlatacak.

Gelen bilgilere göre söz konusu iki işletim sisteminden birini kullanarak Chrome’u açan bilgisayar kullanıcılarının karşısına, artık bu işletim sistemi sürümünün desteklenmediği ve bilgisayarın en az Windows 10 sürümüne terfi edilmesi gerektiği söylenecek. Elbette ki bu uyarıyı kapatabileceksiniz ancak bir sonraki açışınızda o mesaj size bu durumu hatırlatmak için yine orada duruyor olacak.

Yorumlar
BOH
Desteği keserek bu Windows larin kullanımini önlemek istiyorlar . Cep telefonların da da aynı şeyi yapıyorlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.