Yazılım

Google'dan yeni reklam stratejisi

Google, görseller için geliştirilen yeni reklam stratejisini test etmeye başladı. Yeni sistemde kullanıcı reklam görselinin üzerine geldiğinde, ürüne ait fiyat, marka ve diğer bilgileri görebilecek.

Google'dan yeni hamle!

Google, görsel aramalarda farklı reklamlar göstermeye hazırlanıyor. Şirket, söz konusu reklam stratejisini test etmeye başladı bile. 

Google'dan yeni reklam stratejisi

Daha önce de Google Görseller’de alışveriş için reklamlar kullanılıyordu. Gelen yenilikle birlikte reklamverenler, sponsorlu reklamlardaki birden fazla ürünü arama sonuçları arasında vurgulayabilecek. Google, şu anda bu reklam türünü test ediyor. Bu yüzden bu küçük ve rastgele test grubunun bir parçası değilseniz henüz bu reklamları göremeyebilirsiniz.

Platforma eklenecek yeni özellikle birlikte Google Görseller'de çeşitli aramaların görsel sonuçlarında sponsorlu ürünlerin üzerine gelebilecek ve fiyat, marka ve diğer bilgileri görebileceksiniz. Yeni reklam sistemine ileriki dönemlerde daha fazla kategorinin eklenmesi planlanıyor.

Reklamverenler artık reklamlarını, markalarını ve ürünlerini görsel bir şekilde aktarabilecek. Resimler, açıklamalar ve promosyonlar da Google Görseller'de kullanıcılara sunulacak. Google ayrıca perakendecilerin, bilgileri potansiyel müşterilere gösterebilmeleri için ücret talep etmeden ürün verilerini sunmalarına izin verecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.