Yazılım

GPRS hırsızın sonu oldu

Hırsızın çaldığı akıllı telefonda GPRS olunca yeri belli oldu.

GPRS hırsızın sonu oldu

Akıllı telefonları alıp kaçmak artık o kadar kolay değil. İzmir'de gerçekleşen bir hırsızlık olayı bu ihtimali kanıtlamış oldu.

Çeşitli suçlardan sabıkalı 15 kaydı bulunan Ç.C. ilk önce akşam saatlerinde cadde üzerinde gördüğü servis şoförü 52 yaşındaki Asım Özdemir'i etkisiz hale getirerek, üzerindeki para veya değerli eşyalarını gasp etmeye çalıştı. Şoför direnince oradan uzaklaşan hırsız, aynı cadde üzerinde başka bir üniversite öğrencisini polisim diyerek üstünü arama bahanesiyle cep telefonunu çalıp kaçtı.

1366553648_telefon.jpg

İhbar üzerine olay yerine gelen polise çalınan akıllı telefonunda GPRS özelliğine sahip olduğunu söyleyen mağdur genç, bu sayede telefonunun bulunmasını sağladı. İnternet üzerinden takip edilen telefonun, Basmane Semti Fevzipaşa Bulvarı üzerinde olduğu tespit edildi. Ekiplerin kordineli çalışması sonucu Ç.C. telefonu satmak isterken yakalandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.