Yazılım

Hatalı Android güncellemesi düzeltiliyor

Geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan hatalı güncelleştirmeden sonra, OnePlus sorunun çözüldüğü yeni güncelleştirmesini bugün dağıtmaya başladı.


Geçtiğimiz aylarda OnePlus 5 ve OnePlus 5T cihazlarına, elektronik görüntü sabitlemeyi (EIS) kaldıran bir güncelleme yayınlanmıştı. Durumu fark eden şirket yetkilileri güncellemeyi hemen durdurmuştu.

Daha sonra sorunun neden kaynaklandığını inceleyen firma yetkilileri, problemin iletişim modülündeki bir hatadan kaynaklandığını buldular. 

OnePlus 5 kullananlar bu habere çok sevinecek!

Mayıs ayında yapılan hatalı güncellemeden sonra, yeni bir güncelleme almayan OnePlus 5 ve OnePlus 5T modellerine bugün yeni bir güncelleme geldi. Bir önceki güncellemede yanlışlıkla kaldırılan elektronik görüntü sabitleme teknoloji ise bu güncelleme ile akıllı telefonlara tekrar verildi. 

Buna ek olarak yeni güncelleme, Android güvenlik yaması ve Google mobil hizmetlerinin Ağustos sürümünü içeriyor. Yeni yapılan güncellemede bir sorun olmadığından emin olmak için, güncelleme bugünden başlayarak OnePlus 5 kullanıcılarına yavaş yavaş dağıtılmaya başlandı. Tüm cihazlara güncellemenin ulaşması biraz zaman alabilir. Zira OnePlus bir kere hatalı güncelleştirme vermenin yükünü hala omuzlarında taşıyor. OnePlus 5 modelindeki güncelleştirmede bir sorun çıkmadığı taktirde, OnePlus 5T modellerine de yakın zaman içinde yeni güncelleştirme gelmeye başlayacak.

Güncelleştirmenin içeriği

  • Anormal arama kaydı sorunu düzeltildi
  • Telefon kapalıyken devre dışı bırakılan alarm sorunu düzeltildi
  • Android Güvenlik Düzeltme Eki 2020.09 olarak güncellendi
  • GMS paketi 2020.08 olarak güncellendi
  • Ekranın altından geri hareket kullanılabilir (yalnızca OP5T)
  • Size daha istikrarlı bir çekim deneyimi sağlayan Elektronik Görüntü Sabitleme eklendi.
Yorumlar
Tuti
Oneplus oksijen i düzeltmeli.biraz Xiaomi yi örnek almalı arayüzü klasik olmuş durumda
Cevapla
3734
Bundan sunu anlayabiliriz yazılımda isterlerse ois bile konulabilir ama bunu yapmiyorlar isterlerse yazilimla telefonu hem costurabilir hem çöp edebilirler
Cevapla
Ateş
Wow
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.