Yazılım

Herkes yazılım öğreniyor!

Yazılım öğrenmek isteyenlere ücretsiz kaynaklar


Öğrenmek için yeni bir şeyler arıyorsanız, hayatınızın akışını değiştirmek istiyorsanız, yazılım dünyası sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Herkesin kodlama öğrenebileceği üzerine Google'ın, Microsoft'un ve bunun gibi dünyada söz sahibi olan ve yazılım konusunda ilk sıralarda yer alan firmalar destek çıkıyor ve bu konuda tüm dünyanın bilinçlendirilmesi için çalışmaları bulunuyor.


Öte yandan ilgisi olmayanlara diyecek söz yok ancak yazılım öğrenmek isteyip kaynak bulamayanlar için online ve ücretsiz kaynakları sizlere sunalım istedik.


CodeAcademy bunlardan bir tanesi. JavaScript, HTML, CSS, Python,Ruby ve JQuery öğrenmenize yardımcı olan ve zengin içerikli bir site.

1386863172_software2.jpg
Google Code University Google'ın bu konuda başlattığı en büyük çalışmalardan biri.

P2PU, diğer adıyla Peer to Peer University web tabanlı programlama düşünenler için ideal bir kaynak.

HTML5 Rocks HTML5'in günümüzdeki yerini duymayan kalmamıştır. Yine web alanında kendini geliştirmek isteyenler için kullanışlı bir site.

CodePlayer HTML5, CSS3, JavaScript öğrenebileceğiniz sitede örnek yapabilme imkanınız da var.

StackOverflow yazılımcının olmazsa olmazı diyebileceğimiz sitede her türlü soruyu ve hatayı bulabilir, olur da bulamazsanız sorabilirsiniz.

Android Developer Center Anroid'i kaynağından öğrenebileceğiniz bir yer.
Apple Developer Center da paralelinde bir adres.

Learn Python the hard way, bir yerden sonra ücretlense de güzel bir kaynak olarak tavsiye edilebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.