Yazılım

iMessage yasaklanabilir!

iMessage'ın, kontrollere ve dinlemelere olanak vermeyecek kadar güvenli olmasından dolayı yasaklanması isteniyor.

iMessage yasaklanabilir!

Bazı ülkelerde meydana gelen ve ulusal çapta bulunan tehditlerin sosyal mesajlaşma ve anlık sohbet programları üzerinden gerçekleşiyor olması nedeni ile ülkeler bazı önlemler almaya başladılar.

Apple ürünleri genelde güvenirliğiyle bilinir ancak bu hizmetlerin en sağlamı olarak görülen kullanıcıların dosya ve yazışmaları ücretsiz yapabildiği mesajlaşma platformu "iMessage", güvenliği tehdit ettiği gerekçesi ile suçlanıyor.

1365500547_imessage.jpg

Daha önce Suudi Arabistan'da eylemcilerin WhatsApp üzerinden mesajlaştıkları ve sırf bu yüzden şebeke radarlarına yakalanmadıkları söyleniyordu. Yakalanan eylemcilerin taktik geliştirerek sosyal mesajlaşma platformlarını kullandıklarını açıklamalarının üstüne ülke çapında Viber, WhatsApp, Skype gibi platformların yasaklanacağı söyleniyordu.

Şimdi de Amerika bu tür tehditlerle mücadele etmeye başladı. Kullanıcıların Apple'ın ücretsiz mesajlaştığı ve dosya transferi gerçekleştirdiği iMessage hizmetinin Federal Uyuşturucu ve Mücadele İdaresi tarafından dinlenemediği ortaya çıktı. iMessage'ın, kontrollere ve dinlemelere olanak vermeyecek kadar güvenli olmasından dolayı Amerikan Savunmasını büyük bir tehdit altına itebileceği düşünülüyor ve bu yüzden yasaklanması isteniyor.

Yorumlar
ddd
aynen
Cevapla
Misafir
bir ülkede kullanılan yazılımların şifreleri o ülkeye verilir. bizde bunu btk yapıyor. güvenli olması güzel bir şey ama devlet resmi olrak dinler. şifreler elindeyken de dinlememesi söz konusu olamaz.
Cevapla
Misafir
İnternet ve alternatif iletişim araçları egemenler için bir tehtit. Ellerinden gelse muhaliflere dumanla haberleşmeyi bile yasaklarlar. Mualif olun olmayın "özgür internet" bir gün hepimize gerekebilir.
Cevapla
ali
Aynen arkadasa katiliyorum.cok rahat herkezi hersekilde takip ediyorlar.hatta okadar kolayki hayatta yasaklamazlar.bu haberi goren imesaj dinlenmiyo sanar:) keklik olur:)
Cevapla
Misafir
bence bu bir tuzak gayet rahat dinleyebiliyorlar o yuzdende boyle konusuyorlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.