Yazılım

Instagram ilk reklamlarını test etti!

Facebook'un reklam tarzı Instagram'da da karşımzıda!

Instagram ilk reklamlarını test etti!

Dünyanın en çok kullanılan mobil uygulamaları arasında bulunan Instagram geçtiğimiz haftalarda aldığı karar ile birlikte, ilk reklamlarını çok yakında test edeceğini, ilerleyen günlerde ise yerleşik olarak önce Avrupa ve Amerika olmak üzere bir çok ülkede aktif bir şekilde reklam hayatına başlayacağını duyurmuştu.

Nihayet o reklamlar geldi. Geçtiğimiz saatlerde LEVİS, Adidas ve çeşitli markaların reklamları Instagram'daki yerini aldı. 150 milyonu aşan kullanıcı potansiyeliyle Instagram, Facebook için çok iyi bir pazar kaynağı. Facebook'un büyük plan ve stratejilerle satın aldığı Instagram için alınan bu kararın kullanıcılar üzerindeki etkisi olup olmayacağı, tepkinin nasıl olacağı henüz merak konusu.

1382954823_ad-example.jpg 1382954837_adidashoops.png

Markanın isminin bulunduğu özel bir reklam afişi, video ve fotoğrafların arasında çok belli olmayacak şekilde kamufle edilmiş durumda. Reklam olduğunun çok anlaşılmaması dikkat çekmemesi için anlaşmalardaki resmin, Instagram'la çekilmiş gibi durması gözlerden kaçmadı.

Gönderinin sağ alt köşesinde yer alan 3 nokta dikkatlerden kaçmadı. Bu hizmet sayesinde reklamlardan kurtulmanız mümkün. Instagram cephesinden reklamların kesin olarak ne zaman görüneceği hakkında henüz resmi bir açıklama gelmiş değil, yılın son çeyreğine girdiğimiz son günlerde, önümüzdeki haftalarda gelmesini bekliyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.