Yazılım

iOS 7.1 JailBreak Görüntüleri ve Videosu Yayınlandı [Video]

Ünlü JailBreak gruplarının iOS 7.1 JailBreak çalışmaları görüntülendi

iOS 7.1 JailBreak Görüntüleri ve Videosu Yayınlandı [Video]

iOS işletim sistemi kapalı kaynak kodlu bir yazılım olup dışarıdan kullanıcıalrın direkt müdahalesini ve market harici yazılımların yüklenmesini engelleyen bir işletim sistemidir. Kullanıcılar ise asla böyle bir çerçeve ile sınırlanmak istemezler bundan dolayıda yazılım konusunda uzaman kişiler iOS'un bu kapalı duvarlarını geçebilmemizi sağlayan bir sistemi kurmuşlar ve ismine de JailBreak demişlerdir. 

JailBreak'in babası olarak kabul edilen Jay Freeman "saurik" (soyadındaki ironiye dikkat) uzun zamandır iOS işletim sistemini kırmak ve kendi marketlerini iOS kullanıcılarına sunmakla meşgul bir kişidir. Bu kişiler her ortamda JailBreak'in korsan uygulamaların kullanımına asla ama asla hizmet etmediğinin amaçlandığını belirtmişlerdir. Bundan dolayı kendi marketleri olan Cydia'da bile ücretli uygulamaların satışını gerçekleştirmektedirler.

1400500194_saurik.jpg

iOS 7.0.6 sonrası artık daha fazla JailBreak ile uğraşmayacaklarını belirten JailBreak grupları tüm enerjilerini yeni çıkacak olan iOS 8 işletim sistemine harcayacaklarını dile getirmişlerdi ama özellikle i0n1c, pod2g, evad3rs ve wincom grupları geçtiğimiz hafta iOS 7.1 JailBreak ile ilgili yeni bir çalışma üzerinde oldukları açıklamalarını yapmışardı.

Dün yayınlanan fotoğraf ve video ile iOS 7.1 için Jailbreak'in belli bir noktaya kadar hazırlandığına şahit olmaktayız. Öncelikle i0n1c ekibi iPhone 5C'de iOS 7.1'in JailBreak yapılmış fotoğrafını paylaştı. İşte o fotoğraf;

1400499923_bn4fbrwcuaa2jkm.jpg

Daha sonra diğer JailBreak ekibi wincom'da aşağıda yer alan ve iOS 7.1 yüklü iPhone 4'ün JailBreak yapılmış halinin videosunu paylaştı. Bu fotoğraf ve videodan anladığımız kadarıyla çok yakında iOS 7.1 için JailBreak'in yayınlanmış olduğunu göreceğiz. 

Not: JailBreak işlemleri tamamen ücretsiz yazılımlardır. Bunları para ile satanlara lütfen itibar etmeyin. Ayrıca bu işlem telefonunuzun garanti dışı kalmasına sebebp olur.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.