Yazılım

iOS ve macOS uygulamaları birleşebilir!

Apple'ın iOS ve macOS uygulamalarını birleştireceği söyleniyor.


Apple'ın mobil ve masaüstü platformlarında iki ayrı uygulama mağazası bulunuyor. iOS için App Store ve macOS için Mac App Store olarak isimlendirilen bu mağazalardan, en çok ilgiyi tahmin edebileceğiniz gibi iOS'teki App Store görüyor.

İkinci plana atılan Mac App Store için Apple'ın yeni bir hamle yapmaya hazırlandığı bugün ortaya çıktı. Söylentilere göre; önümüzdeki yıllarda Apple, hem iOS hem de macOS cihazlarda çalışacak birleştirilmiş uygulamaları sunmaya hazırlanıyor.

Birleşmiş uygulamalar sayesinde iOS için geliştirilen uygulamalar da macOS'te çalışabilecek. Geliştiriciler şu an iOS ve macOS için ayrı ayrı uygulama geliştirmek zorunda. Eğer Apple'ın bu planı hayata geçerse, geliştiricilerin yükü de azalacak.

Uygulama geliştirici Steven Troughton-Smith, "Bu değişiklik, Apple'ın şimdiye kadar yazılım platformunda yapacağı en büyük değişiklik olacaktır" diyor.

Yorumlar
Metin
Önce çalıntı çıkan App Store logosunu değiştirsin vizyonsuzlar
Cevapla
ay
Çığır açılan nokta hangisi peki?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.