Yazılım

iPhone 6'da Apple'a özür dileten hata!

Apple iOS 8'de bulunan bir hata için özür diledi.

iPhone 6'da Apple'a özür dileten hata!

Apple’ın, iOS 6 ile birlikte sunduğu harita uygulaması ile yine bir fiyasko yaşandı. Hatta bu fiyasko Apple CEO’su Tim Cook’a özür diletti. Google Maps’ı iPhone’lardan kaldırarak kendi haritasını mecbur bırakan Apple’ın harita uygulaması ilk çıktığı dönemde hataları ile birçok eleştiriye maruz kalmıştı.

Şimdi yine bir hata gündemde! Apple’ın Harita uygulamasında Kanada'nın önemli şehirlerinin yer gösterimi ve isim yazılımında hata tespit edildi. Cook şirketin internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Uygulamadaki hata düzeltilinceye kadar Google ya da Nokıa'nın harita uygulamalarını kullanın" dedi.

Harita’daki hataya göre Toronto ve Ottawa yanlış yerlerde konumlandırılmıştı ve Edmonton kenti Calgary'nin batısında gösteriliyordu. Başka bir hata ise, ülkenin diğer bir büyük şehri St. John's kentinin ismindeki apostrof işaretinin kullanılmaması olduğu belirtildi

1410641469_mapsimage1.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.