Yazılım

iPhone ve iPad'e nasıl Outlook yüklersiniz?

Outlook artık iPad ve iPhone ile yanınızda!

iPhone ve iPad'e nasıl Outlook yüklersiniz?

Önceki haberimizde Outlook.com'dan yeni gelişmeleri sizlerle paylaşmıştık. Microsoft yıllar sonra en büyük mail servislerinden olan Hotmail konusunda harekete geçti. 'a getirdiği bu yeni bakış oldukça ilgi gördü ve yayınlanmasının ardından çok geçmemesine rağmen 1 milyona ulaştı.

Ayrıca Microsoft sadece web aracılığıyla değil herhangi bir cihazdan da Outlook kullandığınızdan emin olmak istiyor. iPhone, iPod touch ve iPad için de bir versiyon yayınladı. Şimdi sizlere Apple cihazınızda Outlook'u nasıl aktif edeceğinizi inceleyelim.

İlk adım Windows ya da Mac bilgisayarınızdaki gibi www.outlook.com adresine kaydolarak başlıyor. Outlook email adresi ve şifrenizi girdikten sonra sisteme giriş yapmış oluyorsunuz.

Eğer mobil uygulamasını değil de bilgisayar versiyonunu kullanmak istiyorsanız sayfanın altındaki "PC Site" linkine tıklamanız yeterli oluyor.

Eğer iPhone cihazındaysanız yüklemeniz gerektiği yönünde uyarı alabilirsiniz. Eğer indirmek istemiyorsanız yok sayarak devam edin.

Web sitelerinden Outlook'a giriş kısaca bu şekilde. Diğer bir güzellik ise Apple'ın Mail uygulamasıyla da ulaşabilmeniz. Bunun için de ilk olarak ana ekranınızdan ayarlara gidiyorsunuz. Mail, Contact and Calendars bölümünü seçiyorsunuz.

Üst kısımdaki hesap ekle bölmesini seçiyorsunuz.

Gelen mail servislerinden Hotmail'e tıklıyorsunuz.

Outlook e-mail ve şifrenizi giriyorsunuz.

Outlook'u hangi uygulamalarla senkronize etmek istediğiniz belirliyorsunuz. Mail üzerinden Outlook'a bağlanmak da kısaca bu şekilde yapılıyor.

Bilgisayarınız üzerinden de Outlook'un yeni parlak ara yüzünü denemek güzel oluyor ancak her zaman yanınızda taşıdığınız cihazlarda kullanılabilmesi de oldukça kullanışlı özelliklerinden bir tanesi. Bunlara ek olarak iCloud ve Gmail servislerini de destekliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.