Yazılım

Microsoft yıllar sonra Hotmail'i yenileyecek!

Microsoft Hotmail yeniliklerine Outlook ile başladı.

Microsoft yıllar sonra Hotmail'i yenileyecek!

in hızlı yükselişinden en kötü etkilenen email servislerinden biri de Hotmail oldu. Hotmail'in şüphesiz ki en büyük desteklerinden biri Outlook yazılımıdır. Hotmail en büyük desteği bu yazılımından almaktadır.

Microsoft Hotmail için yeni gelişmeler ve girişimlerde bulunuyor. Buna da Outlook ile başlıyor. Outlook yeni görünümü, gelişmiş özellikleri ve sosyal ağ bağlantılarıyla kullanıcılara sunulacak. Haziran ayı için Gmail gibi servislere rağmen Hotmail hala en büyük email servislerinden biridir. Geçtiğimiz ayın comScore'un son istatistiklerine göre 324 milyon kullanıcıya sahiptir.

1343801095_outlook-new-rm-vergelargevergemediumlandscape.jpg

Bu rakam global markette %36 gibi bir paya sahiptir.Ancak son zamanlarda büyük bir kullanıcı kaybına uğradı. Kullanıcılar Google'ın Gmail servisini daha gelişmiş ve daha hızlı buluyor. Global markete Hotmail'den sonra katılmasına rağmen %31'lik pay da Gmail'e attir. Mail ise %32'sini oluşturur. Outlook ile ilgili gelişmeler firmanın resmi blogundan verilmiştir.

Hotmail 1996 yılında ilk online servis olarak yayına girmiştir. Ancak yaklaşık 8 yıldır da önemli güncelleştirme almamıştır. Bırakın 8 yılı geçtiğimiz 2 yılda bile çok şey değişti. Hotmail'in de artık yeni bir yüze ihtiyacı olduğunu var. Ayrıca yayınlanmasının ardından sadece saatler geçmesine rağmen Outlook 1 milyona ulaştı.

1343798319_outlookchartlargevergemediumlandscape.png

Outlook programının yeni yüzü ile Facebook, Twitter, LinkedIn ve Google+ hesaplarına da ulaşım oluşturulmuştur. Ayrıca Facebook aracılığıyla online sohbet de yapılabilmektedir. Ayrıca yeni özellikler Microsoft'un SkyDrive gibi online servislerine de ulaşımı kolaylaştırmıştır. Microsoft yeni gelişmelerle ilerleyen günlerde karşımızda olacak.

İşte yenilenmiş Outlook :

Ayrıca buradan da Outlook için kaydolabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.