Yazılım

iPhone'daki mesaj hatası Snapchat ve Twitter kullanıcılarını etkiliyor

Apple iOS mesajlarındaki hata, aynı zamanda Snapchat ve Twitter kullanıcılarını etkiliyor.

iPhone'daki mesaj hatası Snapchat ve Twitter kullanıcılarını etkiliyor

Daha önce de sizlere bildirdiğimiz gibi iOS ile çalışan iPhone, iPad veya Apple Watch cihazınızdaki bir hata, kilit ekranındaki mesaj uygulaması ve diğer uygulamalarınızın çökmesine ve uygulamalarda büyük hasar oluşmasına sebep olabiliyor.

Cumartesi günü yayınlanan bir rapora göre, iOS işletim sistemine sahip cihaz kullanan Twitter kullanıcısı, etiketlendiği tweette ve bir ortak tweet vasıtasıyla zararlı ileti aldığını söylüyor. İddiaya göre Arapça, Hintçe ve Çince harfler ve semboller şeklinde gelen mesaj sonrası ekranı kapanıyor ve telefon kilitleniyor.

1433105367_crash.png

Snapchat‘te ise siz farkında olmadan bu mesajı iletebiliyorsunuz ve alıcı açmaya çalıştığı zaman iPhone'un kilitlenmesine yol açıyor. Diğer snapchat kullanıcılardan gelen mesajlar, bir sorun olmadan alınabiliyor.

Mesaj, harfler ve semboller şeklinde iletildiğinden kullanıcıların çoğunluğu mesajı arkadaşlarının şakası gibi görüyor ve açtıkları mesaj iPhone'larının çökmesine sebep oluyor.

Bildirimleri devre dışı bırakarak mesajların bildirim bölmesinde açılmasını engellemek çözüm olarak görülsede, snapchat veya Twitter uygulamasını engelleyemiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.