Yazılım

İşte Apple'ın yeni uzay üssü!

Apple, HP'den aldığı arazinin üzerine bakın nasıl bir yerleşke kuracak!

İşte Apple'ın yeni uzay üssü!

Dünyanın en değerli firmalarından Apple, yepyeni bir yerleşkenin projelerini gün yüzüne çıkarttı. Yeni projelerle birlikte Apple'ın uzay mekiğini ve uzay üssünü andıran yeni yerleşkesinin ilk görüntüleri internete sızdırıldı.

Steve Jobs'un yeryüzündeki en büyük projelerinden birisi olduğu düşünülen ve bir o kadar da hayata geçirmeyi istediği bu yerleşke, uzun seneler önce HP'den alınan arsa üzerine kurulacak. Apple'ın Campus 2 olarak adlandırdığı bu yeni yerleşke 1.6 km'lik bir çevreye sahip.

Apple'ın yeni yerleşkesinin tasarımında en önemli yeri çatısında yer alacak büyük paneller tutacak. Bu paneller sayesinde yerleşke kendi enerjisini kendi üretmiş olacak. Apple'ın yeni yerleşkesi için son hazırlıkların yavaş yavaş tamamlanacağı ve 2012'nin bitmesiyle birlikte başlayacağı iddia ediliyor. 2013 yılıyla birlikte hayata geçirilmeye başlanacak bu projenin bitiş tarihi olarak ise 2015 gösteriliyor.


1347289332_29.jpg
Yorumlar
Misafir
Apple abi vizyon sahibi dedeler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.