Yazılım

İşte yeni müzik motorunuz Wob.io!

Bu uygulama ile istediğiniz sanatçının, istediğiniz ya da pek çok eserine hemen ulaşabiliyorsunuz.


Wobio, sadece iki geliştiricinin çabalarıyla hayata geçirildi ve sizlere değişik bir deneyim vaat ediyor. Bu uygulama ile istediğiniz sanatçının, istediğiniz ya da pek çok eserine hemen ulaşabiliyorsunuz.

Bu uygulama bir nevi müzik arama motoru görevi yapıyor. Fakat Wobio bunun arka planı başta olmak üzere biraz daha geliştirilmiş hali ve seçimlerinize göre daha sonra sizlere şarkı önerebiliyor.

1342543672_wobio-radyo1342522857.jpg

Emir Alp ve Ümit Kitapçıgil adlı iki geliştiricinin yaptığı bu uygulama ile normal bir kullanıcı siteye girdiği zaman sadece bir giriş ekranıyla karşılaşıyor ve buraya aslında Google gibi istediği sanatçıyı ya da şarkı ismini yazabilmekte.

Uygulama ayrıca LastFM, Pandora Unoffical API, Youtube data API, Youtube Player API ve Echonest API 'i kullanarak kullanıcıya yeni müzikler ve gruplar keşfettirmek için kuruldu.

Uygulamanın kullanılışına göre mesela Load More mantığı gibi kullanıcı siteye girip Miles Davis yazdığında, sistem kullanıcının lokasyon bilgisini, lokasyonundaki hava durumunu ve kullanıcının işletim sistemi gibi bilgileri toplayarak, onun sevebileceği şarkıları kullanıcıya dinletmeye başlıyor ve bu dinleme işlemi istediği kadar sürüyor.

Bu uygulamanın özellikleri aslında normal bir kullanıcıdan beklediğimiz müziği gir, çal ve dinle gelişmesi gibi ancak Wobio bunun dışında ayrıca Radyolar isimli bir sekmeyle karşımıza geliyor.

Bu özellikle kullanıcılar sevdiği müzikleri playlist gibi sıralayarak kendi radyolarını oluşturabiliyorlar ve bunu paylaşabiliyorlar. İnternetten müzik dinlemek isteyenlere yeni bir alternatif olacak gibi görünüyor.

Örnek olarak buradaki radyoya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.