Yazılım

iTunes hesaplarınıza dikkat !

Apple'nin popüler yazılımı iTunes'un kullanıcı hesapları hackerler tarafından boşaltılıyor.


iTunes kullanıcılarının hesabına giren Hackerlar bütün kullanıcıların hesaplarını boşaltıyorlar. Apple'nin yazılımı iTunes'e yapılan saldırı Apple'nin kullanıcılara geri ödeme yapmasıyla ortaya çıktı. Kullanıcıların Apple müşteri forumlarında yaptıkları şikayet üzerine Apple açıklama yaptı.

1328949411_itunesradio.gif

Apple yaptığı açıklamada: "Apple, kullanıcıların kişisel bilgilerini korumak adına gerekli önlemleri alıyor. Apple'ın online servisleri Apple Online Store ve iTunes Store, SSL şifreleme teknolojisiyle korunuyor." dedi. Kullanıcılar bir yıldan fazla bir süredir hesaplarına bir başkasının da girdiği gerekçesiyle sürekli şikayette bulunuyorlardı.

Olayın ardından Apple'ın geri ödeme yaparak kolaya kaçtığını söyleyen güvenlik firması Pure Hacking yöneticilerinden Ty Miller Apple'ın ana probleme eğinmediklerini söyledi.

1328949440_itunesvv.png

Eğer sizde iTunes hesabınıza başka kişilerin girdiğini düşünüyorsanız şu yöntemleri uygulayın.

iTunes hesabınıza üçüncü kişilerin eriştiğinden şüpheleniyorsanız, öncelikle şifrenizi değiştirmekle işe başlayın. Ancak şifre oluştururken kesinlikle güçlü bir şifre(@ gibi sembollerin ve rakam, harf kombinasyonun olduğu) oluşturmaya çalışın.

Bunun dışında iTunes'u kurduğunuz bilgisayarlardaki tüm yönetici yetkisini kaldırabilir ve hesabınızı resetleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.