Yazılım

Windows 8 ile birlikte Metro uygulamaları geliyor!

Gelecek olan Windows 8'de beta görünüşe göre biz istesek de istemesek de, Metro uygulamaları mecbur olacak.


Microsoft Windows 8 yeni işletim sisteminin ön izlemesini 29 Şubat'ta piyasaya çıkarmayı planlıyor. Temelde, indirmek isteyen herkes için kullanılabilir. Microsoft'un bildirdiklerinden biri de yeni işletim sistemi ile birlikte olacak Metro uygulamaların sonuçlandırılmış olmasıdır. Microsoft  planları bilinen kaynakları gerekçe göstererek güncel listesini ortaya koydu.

Takvim

Kamera

Posta

Mesajlaşma

Müzik

Kişiler

Fotoğraflar

SkyDrive

Video

Bunlar şimdiye kadar bilinen uygulamalar, bu yüzden önizleme tüketicilere ulaşmadan önce kullanıcılara daha fazla uygulama sunablir. Bunlar arasında, Posta, Takvim, Kişiler, Mesajlaşma ve Microsoft Mesajlaşma uygulamasına SMS desteği eklemek için çalıştığını ortaya koyuyor. Ayrıca, tüketiciye sunulacak olan Metro uygulamaları bu yıl sonuna kadar piyasada olmayabilir.

Microsoft, PC ile Bulu sistemi arasındaki iletişim eksikliğini SkyDrive ile kapatmayı düşünüyor. Dileriz bu sistem ihtiyacı giderebilir.

Sistemleri senkronize etmeniz gerektiği zaman sizlerden bir Live ID kimliği doğrulaması isteyebilir. Herhangi bir Live ID ile de 25 GB alan depolama olanağınız olabilecek.

Bu son rapora göre, Windows mağaza üzerinden tüketicilere bir ön izleme sunabilir. Ön izlemeleri olacak olan uygulamalar arasında Angry Birds, Toy Soldiers, Ms Splosion Man Reckless Racing, ve Roket Riot bulunuyor.

Tabii ki, Metro arayüzü,  PC'lerden daha çok dokunmatik ekran tabletler için tasarlandı. Bazı kullanıcılar bunun değiştirilmesi için Microsoft'a şikayet göndermeye başladı bile.

1328823434_windows-8-metro-ui-widgets.png

Bir Microsoft sözcüsü, şirketin bu dönemde birlikte gelen uygulamaları ile ilgili bazı bilgileri bizimle paylaştı .Ancak şirket Media Center'ın gerçekten Windows 8'in bir parçası olacağını bir kez daha belirtti.

1328823938_windows-8-metro-style-ui.jpg

Windows 8 tişletim sisteminin bir sonraki ön beta sürümüne, Media Center'ı da ekledi ancak görünüşe göre Microsoft, dün Twitter'da bir kez daha tüm söylentilere açıklık getirme ihtiyacı hissetti: Açıklamada Media Center'in kesinlikle Windows 8'in bir parçası olacağı söylendi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.