Yazılım

Java uyumlu tüm telefonlar için Facebook geliyor!

Facebook for Every Phone, Java uyumlu tüm telefonlar için hazırlandı.


Yeni sosyal ağ Google+'ın büyük başarısı karşısında sosyal ağ devi Facebook geliştirdiği yeniliklerle cevap veriyor.
Facebook, Skype ile ortaklaşa bir videolu sohbet ve grup sohbeti hizmetini geçtiğimiz hafta kullanıma sunmuştu. Şu an sınırlı bir grupla deneme aşamasında bulunan hizmetin ardından Facebook büyük sayılabilecek bir adım daha atmış oldu.
Mobil uygulamaları hemen hemen tüm akıllı telefon işletim sistemlerinde sorunsuz çalışıyor. Fakat Facebook yıllardır Java uyumlu telefonlar için bir uygulama geliştirmemişti. Sadece Java uyumlu telefon sahipleri için tarayıcıya Facebook'un sıfır ile başlayan adresini girerek ücretsiz olarak görüntüleyebilme özelliği vardı.
1310550048_facebookdumbphone.jpg
Halen sayısız markanın Java uyumlu yaklaşık 2500 farklı model telefonu olduğu düşünüldüğünde Facebook'un aslında büyük bir pazarı uzun süredir görmezden geldiğini söyleyebiliriz.
Ancak işler şimdi farklılık gösteriyor. Firma dün yaptığı duyuruda Java uyumlu telefonlar için yerleşik bir uygulama olan Facebook for Everyone'ı kullanıcılara sundu.
Akıllı telefonlar kadar olmasa da bu uygulama; duvar, mesajlar, arkadaşlar gibi asli Facebook fonksiyonlarını içinde barındırmakta. Bariz bir farkı ise veri bağlantılarının pahalı olduğu ülkeler gözönüne alınarak standart Java uygulamalarından bile daha az veri kullanıyor olması.
Bu uygulamanın başlamasını kutlamak için Facebook 90 gün ücretsiz kullanım sunuyor. Uygulama için Facebook pek çok operatörle anlaşma sağlamış durumda. Türkiye'de ise şu anlık sadece Vodafone anlaşma listesinde görünmekte.
Bu uygulamaya ulaşabilmek için mobil tarayıcınıza m.facebook.com veya d.facebook.com/install yazarak indirmeniz gerekmekte. Farklı olarak GetJar gibi Java uygulama mağazalarından da indirmeniz mümkün
Yorumlar
esra
Yorumunuz... Ben nokıa e72 kullanıyorum daha once ben google bu sekılde yanı paranez ıcındekı yazı yazıp cıkanı ındırıyorum sımdı desteklenıyor gırmemıyorum o uygulamaya bana yardım edwrmsnz ( nokıa c3 2.4.3 facebook uygulaması)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.