Yazılım

Steve Ballmer' dan Windows 8 ipuçları

Microsoft' un CEO'su Steve Ballmer programcı öğrencileri bir araya getiren bir yarışma gelecek ile ilgili ipuçları verdi.


Steve Ballmer, dünyanın çeşitli yerlerinden programcı öğrecileri bir araya getiren ve New York şehrinde düzenlenen Imagine Cup yarışmasında Microsoft' un geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Steve Ballmer Windows 8 ile ilgili;

"Hey, Windows 8 nedir? Onu nasıl sürüyoruz? Neyi gerçekleştireceğiz? Olağanüstü olan şey ne? Onu nasıl yayınlayacağız? Onu nasıl daha iyi, daha iyi ve daha iyi bir hale getirdik? Evet, rekabet içerisinde olduğumuz başkaları da var. Daha iyisini, daha iyisini, daha iyisini, daha iyisini ve daha iyisini yapmak zorundayız. Bu çok heyecanlı, çok heyecan verici bir şey. Windows 8 oldukça önemli olacak. Eylül ayındaki Build konferansında bu konuda daha çok şey öğreneceksiniz." açıklamasında bulundu.

Windows Phone hakkında da açıklamalarda bulunan Steve Ballmer şöyle devam etti.

"Nokia ile ileriye bakıyoruz. İkinici jenerasyon telefonlarımız bu Noel'de geliyor ve insanlar daha önce hiç hayal etmedikleri şeyleri yapabiliyorlar."

Bulut tabanlı ofis paketi Office 365 hakkında da konuşan Steve Ballmer, 12 ay önce büyük kurumların buluta taşınmayacağını söylediğini ancak şimdi ise bunun gerekliliğini farkettiğini vurguladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.