Yazılım

Java'ya alternatif var mı?

3 milyon Java kullanıcısı var, acaba herkes Java'dan memnun mu?


Eğer bir Apple cihazınız varsa Java çalıştıramazsınız, yani Java olarak çalıştıramazsınız. Java kodların Objective C'ye dönüştürülmesi üzerine yapılan projeler de son zamanlarda gündemdeki konulardan biri. Windows ya da Android tabanlı bir cihazınız varsa hiç şüphe yok ki Java yüklüdür. Aslında bu konuda baktığınızda fazla bir seçeneğiniz de görünmüyor.

Java'nın ekstra seçeneklere izin vermeyen bu rakipsiz yapısına karşı çıkabilen tek cihazlar iOS cihazları. 2007 yılında Steve Jobs, "Artık kimse Java kullanmıyor" dediğinde belki bugünkü durumdan daha kötü bir Java düşünmüştü ancak Steve Jobs'ın bu fikrini destekleyenler de yok değil.

1373629658_di-logo-java-brown.png.jpg
Bugün 3 milyon kişi Java kullanıyor. Siz Java'dan memnun musunuz? Steve Jobs Java sevmemesinin sebeplerinden biri olarak yavaş olduğunu belirtiyor. Compile süresinin oldukça uzunluğundan yakınıyor. Alternatiflere baktığımızda C# var, ancak tam karşılayan bir platform değil. Microsoft'un bu konuda üzerine düşen çok şey var gibi görünüyor.

Yorumlar
jobs biraz haddini aşmış görünüyor...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.