Yazılım

LinkedIn'in güvenlik ihlali 5 milyon dolara mal oldu!

LinkedIn'in 160 milyon kullanıcısından 6.5 milyon kullanıcının hesabı çalındı.

LinkedIn'in güvenlik ihlali 5 milyon dolara mal oldu!

Geçtiğimiz günlerde iş amaçlı sosyal ağ sitesi LinkedIn'in güvenlik ihlalinin ardından Illinois'te bir kadın tarafından dava edildi ve 5 milyon dolarlık cezaya çarptırıldı.

Şunu merak ediyorduk, LinkedIn'in en son ki güvenlik ihlalinden ne kadar zaman sonra dava edilmişti?  Bu sorunun cevabını ise hemen söyleyelim: "Dokuz Gün"

Amerika'nın Illinois 'da yaşayan Katie Szpyrka LinkedIn'e karşı 5milyon dolarlık dava açtı. Duruşma 15 Haziran'da Kaliforniya'da yapıldı. 6 Haziran'da ise LinkedIn'in şifreleri çözülmüş ve internette yayınlanmıştı , 160 milyon kullanıcısından 6.5 milyon kullanıcının hesabı çalınmıştı.

1340189132_3566122717.jpg

Szpyrka, kullanıcıların haklarını saklama kuralını ihlal ettiğini belirterek mahkemeye başvurdu. Szpyrka özel üye olduğunu ve ayda 26.95 dolar ödediğini daha sonra hesabının çalındığını söyledi. LinkedIn'in zayıf alarm sistemini düzeltmekte gecikmesinin hacker saldırılarına yol açtığını iddia etti.

14 Haziran'da LinkedIn adına yapılan savunmada, Erin O’Harra şirketin güvenlik saldırılarına hazırlıklı ve yapılan suçlamaların asılsız olduğunu belirtti. Szpyrka ise hiç bir üyenin hesabının kazayla ele geçirilmediğini ve bütün üyelerin bu işten zararsız çıkacağına inanmadığını söylüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.