Yazılım

Mac OS X Mavericks çıktı, hemen ücretsiz indir!

Apple'ın yeni nesil masaüstü işletim sistemi!

Mac OS X Mavericks çıktı, hemen ücretsiz indir!

Apple, dün akşam düzenlediği etkinlikle birlikte tüm dünyaya yeni iPad modellerini ve bir çok yeniliğini canlı yayınla duyurdu. Etkinliğin merkezinde yeni iPad'ler yatarken, diğer yandan uzun süredir beklenen yeni nesil işletim sistemi Mac OS X Mavericks de kısa sürede odak noktası haline geldi. 

Apple'ın dün gece tanıttığı yeni iPad modellerine  ulaşabilirsiniz. Duyurulacağı bilinen yeni nesil işletim sistemi Mavericks tanıtımın ardından tüm dünyada ücretsiz bir şekilde kullanıma sunuldu. Apple, işletim sisteminin yazılım vasıtasıyla donanımı geliştirdiğinin altını çizdi.

1382519678_screen800x500.jpeg

Mavericks bir çok yeniliği de beraberinde getirdi. iBooks ve Apple Maps'in yeni arayüzüyle yerleşik olarak geldiği Mavericks, 200'ün üzerinde yenilik barındırıyor. Mac OS X Mavericks'in hangi MAC'lere yükleneceği konusunda da kesin sınır çizildi; 2007 model iMac ve MacBook Pro, 2008 model MacBook Air, MacBook ve MacBook Pro. Mac Mini’nin ise 2009 veya daha önceki bir zamanda alınmış olması gerekiyor.

OS X Mavericks'e hemen ücretsiz bir şekilde App Store üzerinden erişebilir, Mac'inizi hemen güncelleyebilirsiniz. Güncelleme ücretsiz olarak sunulsa da yükleme yaparken çıkan kredi kartı erişim ve fatura bilgilerini doldurmanız gerekiyor. 5.29GB boyutunda olan yeni nesil OS X Mavericks indikten sonra 40 dakika gibi bir sürenin ardından kullanıma hazır hale geliyor.

Güncellemeyi MAC üzerinde bulamayan kullanıcılar buradan iTunes sayfasına giderek manual olarak güncellemeyi alabilirler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.