Yazılım

Microsoft bu ismi değiştirmek zorunda!

Microsoft bu hizmeti için isim hakkını kaybetti.

Microsoft bu ismi değiştirmek zorunda!

Bildiğiniz gibi Microsoft, bulut depolama hizmetini SkyDrive ismi ile kullanıyordu. Ancak, dev yazılım şirketi bu ismi artık değiştirmek zorunda. Neden mi? Telif hakkı!
İngiltere’de süren isim hakkı davası, İngiltere mahkemeleri tarafından Microsoft’un aleyhine sonuçlandı. Şirket davayı kaybetti ve bu isimden mecburen vazgeçecek.

Sky ile başlayan ismin kendisine ait olduğunu iddia eden İngiltere'nin ünlü Sky televizyonu, bu nedenle açtığı davayı kazandı. Sky televizyonu'nun Sky Sports, Sky One ve Sky Movies isminde kanalları bulunuyor. SkyDrive bu serinin devamı gibi görünüyor. Ayrıca televizyon ileride böyle bir kanal açması durumunda ismin kendine ait olacağını da söylüyor.

1375609683_skydrive.png

Mahkeme bu konuda İngiliz televizyonunu haklı buldu ve Microsoft'a bu ismi kullanamayacağını söyledi. Microsoft'a ismi değiştirmesi için süre tanınacak ve Microsoft bu süre içinde yeni ismini duyuracak.

Yorumlar
Misafir
Bence adı soft Brain olmalı
Cevapla
Misafir
turkiyeden bir kanal olsatdı ingiltere ne karar verirdi acaba cifte standart uygulanırdı hemen
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.