Yazılım

Microsoft cephesi yine Apple'ı hedef aldı!

Microsoft yine eleştirdi!

Microsoft cephesi yine Apple'ı hedef aldı!

Dünyanın en büyük iki şirketlerinden Microsoft ve Apple cephesi yine birbirine girdi. Yıllar önce başlayan bu kapışma şiddetli bir şekilde hala devam ediyor. Son zamanlarda durgunlaşan gündem geçtiğimiz günki olayla tekrar canlandı.

Hepimizin bildiği kadarıyla Microsoft 2011'in son çeyreği ve 2012'nin başı itibariyle büyük yenilikler getiriyor, gündemde kalmayı başarıyor, adından sıkça bahsettiriyordu. Gelişmiş metro arayüz birimi ile birlikte birçok temeli geride bırakarak yepyeni bir başlangıç ile karşımızda olacak. Diğer yandan da son işletim sistemleri Windows Phone 8 ve Windows 8 için çalışmalarını tam hızla devam ettiriyor.

1334499275_microsoft-apple-trademark-battle.jpg

Yeni işletim sistemlerinin tasarlanırken devreye giren, sadeliğe önem verildiğini vurgulayan Jeff Fong, Apple'ın arabirimleri için sert eleştiri getirdi. Fong şunları dile getirdi: "Apple'ın kullanıcı arabiriminde "çok fazla yansıma, gölge ve geçiş var. Kullanıcılar vurgunun nerede olduğunu anlayamıyorlar bile..." dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.