Yazılım

Onlive Desktop, Microsoft ile sorununu çözdü!

Android'li cep ve tabletlerle birlikte iPhone ve iPad'lere masaüstü Windows 7'yi taşıyan uygulama OnLive Desktop sorunu çözüldü!


Dünyanın en zengin şirketlerinden Microsoft'un yazılımlarını Android'li cep ve tabletlerle birlikte iPhone ve iPad'lerde çalıştırmaya yarayan arayüz firması Onlive firması geçtiğimiz haftalarda bir sıkıntı yaşıyordu. Sorunun temeline baktığımızda iki şirket arasında, Windows 7 lisansı hakkında bir telif hakkı boy gösteriyordu.

Windows 7 ile olan sıkıntı nihayetinde çözüldü. Çözüm Onlive firmasının Microsoft'un sevilen işletim sistemi Windows 7'yi terkedip Windows Server 2008'e geçmeleriyle neticelendi.

1334498544_onlive-desktop.jpg

Peki bu geçiş kullanıcıları nasıl etkileyecek?

Aslında bu geçişle birlikte hiçbir değişiklik olmayacak, kullanıcılar yine Windows keyfini Android, iPhone ve iPad'lerde sürmeye devam edebilecek fakat, Windows 7'ye has bir özellik olan el yazısı teknolojisi kullanılamayacak!

Bahsi geçen yazılımın adı: Onlive Desktop
Resmi web sitesi              : http://desktop.onlive.com/

*Hiç kullanılamaması açısından olayı ele olursak, bu özelliğin kullanılamaması hiç bişey diyebiliriz!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.