Yazılım

Microsoft cephesinden 'Cinsel Organ'lı şarkı için özür!

Microsoft durumdan rahatsız olduğu dile getirdi!

Microsoft cephesinden 'Cinsel Organ'lı şarkı için özür!

Microsoft'un geçtiğimiz günlerde Norveç'de gerçekleşen geliştirici günlerinde ortaya çıkan uygunsuz şarkı ve görüntüler için geçtiğimiz saatlerde rahatsızlığını dile getirdi. Tüm dünyada adeta bomba gibi olaydan Microsoft, şu şekilde bahsetti, "uygunsuz, saldırgan öğelerden ve kaba dilden" dedi ve özür diledi. Microsoft'un resmi geliştirici günlerinde sahnede yer alan şarkıda bulunan uygunsuz kelimeler geçtiğimiz günlerde tüm dünyayı yerinden sallayarak sansasyonel bir olaya imza attı.

1339500362_2012061110021413472.jpg
Rezillik gözüyle bakılan bu olayın iç yüzüne baktığımızda, Bulut tabanlı Azure yazılım platformu hakkında bir mesaj vermek isteyen Microsoft, bunu dansçılar ve şarkı eşliğinde yapmaya çalışınca eline yüzüne bulaştırdı. Her zaman olduğu üzere bazı konulardaki farkını yine hissettirmiş oldu.

Video hayata geçirildikten belirli bir süre sonra Youtube üzerinden paylaşıma sunulmuş, Facebook ve Twitter gibi büyük sosyal ağlardan  aşırı yoğun bir tepkiye sebep olmuştu. Microsoft bu bütün yaşananlarından ardından şu şekilde özür diledi: "müşterilerimizden ve ortaklarımızdan özür diliyoruz ve olayı etkin olarak araştırıyoruz" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.