Yazılım

Microsoft'dan Google Chrome'a darbe!

Microsoft, Google Chrome yükleyicisini Microsoft Store'dan kaldırdı.

Microsoft'dan Google Chrome'a darbe!

Google, Microsoft Store'da Google Chrome Yükleyici adlı bir uygulamayı yayımladı. Bununla birlikte adı, Google tarayıcısının bir UWP sürümünde gizli değil. Uygulama, masaüstüne tarayıcının doğrudan indirebileceği bir kısayol yerleştirir. Microsoft, şimdi bu uygulamayı mağazasından kaldırdı.

Microsoft, uygulamanın yayımlanmasından kısa bir süre sonra yükleyiciyi geri çektiğini doğruladı. Bir sözcü, gerekli kalite olmadığı ve sadece bir bağlantı uygulamasında oluştuğu için Chrome yükleyiciyi kaldırdıklarını söyledi. Sözcü, uygulamanın Microsoft Store'un kalite kontrollerini nasıl geçebileceği hakkında konuşmak istemedi.

The Verge, Google'ın Chrome yükleyicisini, Microsoft Store'daki sahte Chrome uygulamalarına karşı koymasını sağladığını iddia ediyor. Kendilerini "daha kolay, daha hafif ve hızlı tarayıcılar" olarak konumlandıran ve "Google tabanlı arama motoru" kullanan "Chrome-o" gibi uygulamalar da var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.