Yazılım

Microsoft Hizmet Sözleşmesi Yenilendi!

Microsoft Hizmet Bildirimi ve Gizlilik Sözleşmesi artık daha anlaşılır.

Microsoft Hizmet Sözleşmesi Yenilendi!

Microsoft Hizmet Bildirimi ve Gizlilik Sözleşmesini yeniledi ve daha anlaşılabilir bir dille yeniden şekillendirdi. Microsoft tarafından yapılan açıklamayı siz değerlki okuyucularımız ile paylaşıyoruz...

Müşteri hizmetlerimize ilişkin deneyiminizi geliştirmek amacıyla yaptığımız çalışmaların bir parçası olarak Microsoft Hizmet Sözleşmesini ve Microsoft Gizlilik Bildirimini güncelleştiriyoruz. Bu fırsatı da size bu güncelleştirmeleri bildirerek değerlendirmek istiyoruz.
Microsoft Hizmet Sözleşmesi, Xbox Live, Bing, MSN, Skype, OneDrive, Outlook.com ve Microsoft hesabı dahil olmak üzere Microsoft'un çevrimiçi müşteri hizmetlerinin büyük bir kısmını kapsar. Tam listeyiburada bulabilirsiniz. Microsoft Gizlilik Bildirimi, Microsoft’un ürün ve hizmetlerinin büyük bir bölümünü de kapsar.
Basitlik – Birçok müşterimiz birden fazla Microsoft hizmeti kullanmakta ve çok sayıdaki koşul ve gizlilik ilkesini kabul etmektedir. Birden fazla hizmetin kullanımını kolaylaştırmak için bu belgeleri tek bir sözleşmede ve müşteri hizmetlerimizin büyük bir bölümünü kapsayan birleştirilmiş bir gizlilik bildiriminde bir araya getirdik.
Gizlilik – Gizlilikle ilgili her zamanki taahhütlerimiz değişmemiştir. Verilerinizi koruma, bunları kullanma biçimimiz hakkında açıklamalarımız ve size sunduğumuz denetim konusundaki taahhütlerimizi sürdürmekteyiz. Örneğin e-postalarınızın, sohbetlerinizin, görüntülü aramalarınızın, belgelerinizin, fotoğraflarınızın ve sesli postalarınızın içeriğini reklam hedeflemede kullanmayız. Microsoft Gizlilik Bildirimini okuduğunuzda sizin de göreceğiniz gibi, hangi verileri toplayacağımızı belirleyebileceğiniz araçları sunmaktayız. Ayrıca verilerinizi nasıl kullanacağımızı daha kolay bir şekilde seçmenizi sağlayan yeni gizlilik panosunu kullanıma sunduk.
Şeffaflık – Açık bir dil kullandığımızdan kullanım koşullarımız ve Microsoft Gizlilik Bildirimi kolay bir şekilde anlaşılır. Bunun yanında temel gizlilik bilgilerini, gizlilik bildirimini tam olarak anlayabilmeniz için farklı belgelere başvurmanıza gerek kalmayacak şekilde tek bir yerde topladık. Bu birleştirme, gereksiz işlemleri ortadan kaldırıp bilginin yapısını sadeleştirirken, hizmetlerimizi nasıl kullanacağınızla ilgili bilinçli seçimler yapmanızı sağlayan hizmete özgü ayrıntılı bilgiler sunmaya devam etmemizi de sağlar. Ayrıca Windows 10'da karşılaşacağınız ve yakında kullanıma sunacağımız yeni özellikler ve işlevler hakkında bazı ek gizlilik bilgileri de ekledik.
Güncelleştirmeler 1 Ağustos 2015'ten itibaren etkili olacaktır. 1 Ağustos 2015 tarihinden sonra hizmetlerimizi kullanmaya devam ederseniz güncelleştirilmiş koşulları kabul etmiş olursunuz. Kabul etmiyorsanız hizmetlerimizi kullanmayı bırakabilir ve Microsoft hesabınızı 1 Ağustos'tan önce kapatabilirsiniz. Xbox Live abonesiyseniz, kısa bir süre sonra Xbox One, Xbox 360 veya Xbox.com'da Xbox Live oturumu açtığınızda koşulları kabul etmeniz istenir. Ebeveyn veya yasal vasiyseniz, satın alınan ürünler dahil olmak üzere çocuğunuzun kullandığı Microsoft hizmetleri de sizin sorumluluğunuzdadır.
Microsoft hizmetlerini kullandığınız için teşekkür ederiz.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.