Yazılım

Microsoft, kullanıcı gizliliğini hiçe sayan bir Windows 10 özelliğinin daha yolda olduğunu açıkladı

Microsoft, Windows 10'un birinci senesine özel olarak kullanıcılarının gizliliğini tehlikeye atan bir özelliğin yolda olduğunu açıkladı.

Microsoft, kullanıcı gizliliğini hiçe sayan bir Windows 10 özelliğinin daha yolda olduğunu açıkladı

Windows 10 ile birçok kullanıcısının gözünden düşen Microsoft, işletim sisteminin birinci senesine özel olarak Cortana'nın büyük bir güncelleme alacağını duyurdu. Microsoft'un geliştirdiği kişisel dijital asistan olan Cortana, bu yeni güncellemeyle birlikte kullanıcı istese bile devre dışı bırakılamayacak ve aramalarını sadece Bing üzerinden yapacak.

Microsoft, Cortana'nın neden sürekli aktif halde olmasını istiyor bilinmez, fakat bu durum Windows 10 kullanıcılarının gizliliğini tehlikeye atabilir. Cortana ve Siri gibi kişisel dijital asistanlar, duydukları her şeyi ana bilgi merkezlerine aktarırlar. Firmaların söylediğine göre kişisel dijital asistanların geliştirilebilmesi adına yapılan bu bilgi paylaşımı, duyulmasını istemediğiniz şeylerin de paylaşılmasına neden olabilir.

1469656330_q4gu9uqz9blbqrjw9k7g.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.