Yazılım

Microsoft Office 1901 duyuruldu! İşte özellikleri

Microsoft, popüler yazılımını güncelledi ve Office 1901'i sonunda tüketicilerin beğenisine sundu. Peki yeni sürüm bizlere neler sunuyor? İşte detaylar!

Microsoft Office 1901 duyuruldu! İşte özellikleri

Teknoloji devi Microsoft, Microsoft Office sürümünün yeni versiyonu 1901'i resmi olarak tüketicilerin beğenisine sundu. Getireceği yeni özellikler sayesinde 1901, kullanıcılara oldukça farklı deneyimler sunacak gibi duruyor.

Peki uygulamalara gelecek olan özellikler arasında en dikkat çekenleri hangileri? 

Öncelikle 1901 ile beraber PowerPoint ve Word için mention özelliği yolda. Bu özellik ile beraber 1901 kullanıcıları, girecekleri bilginin tam olarak nerede gerekli olduğunu rahat bir şekilde tespit edebilecekler.

Microsoft Office 1901 duyuruldu! İşte özellikleri

Verilere rahat bir şekilde erişebilme konusunda yararlı bir özellik olarak karşımıza çıkacak diyebiliriz ''mention'' özelliği için. Bu özellik sayesinde dokümanlara yorum ekleyebilecek ve çalışmalara rahat erişim sağlayabileceğiz. 

1901 bazı ek erişilebilirlik seçenekleri ile de geliyor. Artık ''önizleme'''den ''Erişilebilirliği Kontrol Et'' seçeneği ile de dosyalarınızın erişilebilirlik durumunu rahat ve hızlı bir şekilde kontrol edebileceksiniz. Peki yeni sürüm sadece bunlarla mı sınırlı? Tabii ki hayır! Outlook kullanıcıları için de güzel haberlerimiz var. 

Bundan böyle Outlook üzerinden GIF gönderebileceksiniz. Buna ek olarak ''şifreleme'' desteği de bizlerin beğenisine sunulacak. Bu ayarlar için ise mail uygulaması üzerinden Ayarlar - Şifreleme paneline gitmek yeterli. Gelelim en önemli konuya. 

Microsoft Office 1901 ne zaman kullanıma sunulacak? Eğer bir Office 365 kullanıcısıysanız, 1901'i hemen sisteminize tanımlayarak kullanabilirsiniz. Eğer 365'e sahip değilseniz, o zaman biraz daha beklemek zorunda kalacaksanız gibi duruyor. 

Henüz Microsoft genel olarak yeni sürümü ne zaman piyasaya süreceğini açıklamış değil. Konu hakkında detaylar geldikçe sizleri buradan bilgilendirmeye devam edeceğiz. Peki ya siz yeni sürüm hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Windows 10 kurulumu yaparken önünüze çıkan " ürün anahtarım yok" kisimina geldiğinizde dizüstü bilgisayar inizin kasasının altındaki Windows 7 home veya Pro anahtarı ni yazın Windows 10 Home veya Pro kurulsun. Uzun ömürlü Windows 10 Home veya Pro nuz olsun.... toplama PC de bu işlem geçersiz dir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.