Yazılım

Microsoft Office 2019 çıktı!

Yazılım devinin en popüler çözümlerinden biri olan Microsoft Office 2019, Windows 10 ve MacOS için kullanıma sunuldu. Yeni sürümün özelliklerine göz atıyoruz.

Microsoft Office 2019 çıktı!

Microsoft denince Windows'tan sonra akla gelen ilk yazılımlardan biri olan Office'in 2019 sürümü kullanıma sunuldu. Geçtiğimiz yıllarda test ve geliştirme aşamasında olan Microsoft Office 2019 birçok yeni özelliği bünyesinde barındırıyor.

Microsoft Office 2019 çıktı!

Resmi olarak yayınlanan yeni Office sürümü önümüzdeki aylarda Türkiye pazarında da satışa sunulacak. Microsoft, bu yazılım paketini ortalama 3 yılda bir yeniliyor. Office 365'ten farklı olarak bir kez satın aldıktan sonra tekrar ödeme gerektirmeyen bu yazılım paketinin güncelliğini sağlamak için yeni sürümü yükseltmek yani ücret ödememek gerekiyor.

Microsoft Office 2019 ne gibi yeniliklerle geliyor?

Microsoft Office 2019 içinde Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Project, Visio, Access ve Publisher uygulamaları yer alıyor. Office 2016’nın çıkışından bu yana Office 365 ProPlus’a eklenen tüm özellikler Office 2019 içinde de bulunuyor. Yeni sürümde tüm yazılımlara gelişmiş kalem desteği geldi. Bu sayede kalemlerin basıncını ve eğimini algılıyor. Çeşitli güvenlik özellikleri ve ekip çalışması özellikleri eklendi.

PowerPoint 2019'un da yenilenen yazılımlar arasında yer alıyor. PowerPoint 2019’a eklenen Morph özelliği sayesinde sayfaları arasında sinematik geçişler yapılabiliyor. Bir diğer özellik olan PowerPoint Zoom. Sunumlara ikonlar, SVG görseller ve 3D modeller ekleyip düzenleyebiliyorsunuz. Üst bölümdeki araçlar çubuğuna yeni araçlar eklendi.

Microsoft Office 2019 çıktı! - Resim : 1

Excel 2019 ise veri analizi için yeni formüller, yeni grafik tabloları ve PowerPivot için geliştirmeler içeriyor. Son ayların moda trendi koyu tema modu artık Word 2019 tarafından da desteleniyor. Bu sayede gece metin yazarken kullanıcıların gözleri daha az yoruluyor.

Office 2019'un sadece Windows 10, Windows Server 2016 ve macOS sürümü bulunuyor. Bunun dışındaki işletim sistemlerini desteklemeyen yazılım paketi
5 yıl güncelleme desteği sunuyor. Office 2019'un ilk etapta toplu ticari lisans müşterileri için olan sürümü kullanıma sunuldu. Bireysel kullanıcı sürümünün ise birkaç hafta içinde yayınlanacağı açıklandı.

Office 2019'un fiyatı ne?

Yeni yazılım paketinin ABD'deki bireysel müşteriler için fiyatını 250 dolar olarak açıklandı. Paketin Türkiye fiyatı ise henüz belli değil. Ancak Teknolojioku olarak tahminimiz Office 2109'un Türkiye fiyatının 1500 TL'den aşağı olmayacağı yönünde.

Yorumlar
Timothy
Office 2016'da 365 paketi kullanıyorum, arayüz artık Windows 10'a uymamaya başlamıştı sonunda fluent dizayna geçmiş olmaları sevindirici. Haricen slaytlar için zaten yeterliydi belki sunumlara biraz daha cafcaf ekleriz :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.