Yazılım

Microsoft OneDrive büyük sürprizlerle geldi

Microsoft, kişiye özel ücretsiz bulut depolama servisi OneDrive’ın kullanıma açıldığını duyurdu.

Microsoft OneDrive büyük sürprizlerle geldi

Microsoft, daha önce SkyDrive adıyla bilinen kişiye özel bulut depolama servisinin OneDrive adıyla hizmete girdiğini duyurdu. OneDrive’a giriş yapan ilk 100 bin kullanıcı, ilk 1 yıl boyunca 100 GB depolama kapasitesinden faydalanma olanağına kavuşacak.

Kullanıcılar yeni OneDrive ile belge, video, fotoğraf ve diğer dosyaları saklamanın yanı sıra gelişmiş dosya paylaşım özelliklerinden de faydalanma imkanı sunuyor. Güncellenen Windows Phone, iOS, Android ve Xbox uygulamaları sayesinde OneDrive servisinde depolanan dosyalara mobil platformlardan da kolayca ulaşmak mümkün.

1392802073_10onedrivewindows850-50mailapp-modern.jpg

Yedekleme ve Paylaşım İçin En İdeal Alternatif

Microsoft tarafından gerçekleştirilen Harris Poll çalışmasına göre, bulut kullanıcılarının yüzde 66’sı cihazlarda depoladıkları içerikleri başka herhangi bir ortamda yedeklemiyorlar. Bu kullanıcıların yüzde 69’u ise depoladıkları verileri kaybetmektense cihazı kaybetmeyi tercih edeceklerini ifade ediyorlar.

İnternet üzerinde ücretsiz ve yüksek kapasiteli depolama alanı sağlayan OneDrive, kullanıcılara dosyaların güvenli ve her yerden kolayca ulaşılabilecek bir şekilde yedeklenmesi için ideal bir alternatif sunuyor. OneDrive servisine kayıt olan tüm kullanıcılara sunulan 7 GB’lık depolama alanı, 7 bine yakın fotoğrafın depolanmasına olanak tanıyor.

Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürü Onur Altıntaş , OneDrive servisinin hizmete girmesine dair şunları söyledi:

“Kullanıcılar, telefon, tablet veya başka bir cihazı kullandıklarında, en sevdikleri fotoğrafların veya ihtiyaç duydukları belgelerin parmaklarının ucunda olmasını istiyorlar. Biz OneDrive ile bu beklentiyi karşılamayı hedefliyoruz. Xbox’tan Windows Phone’a, Windows 8.1’den Office çözümüne, en güncel Microsoft cihaz ve servislerinde OneDrive entegrasyonuna yer veriyoruz. Ayrıca fotoğraf, video ve belgelerinize her yerden istediğiniz bir şekilde güvenle ulaşabilmeniz için OneDrive uygulamalarının tüm platformlarda yer almasını sağlıyoruz.”

1392802145_9onedrivewindows8skydrivesearchfeature.jpg

Çektiğiniz Fotoğraflar Bulutta Yedeklensin

OneDrive ile gelen yeni özelliklerden biri de Android cihazlarda otomatik kamera yedekleme özelliği. Böylece Android cihazlardan diğer cihazlara veri aktarımı her zamankinden çok daha kolay hale geliyor.

Standart olarak kayıtlı tüm kullanıcılara 7 GB depolama alanı sunan OneDrive, istendiğinde 50, 100 ve 200 GB’lık ücretli depolama alternatifleri sunuyor. Arkadaşlarına OneDrive tavsiyesinde bulunan kullanıcılar, davetlerini kabul eden her kişi için 500MB olmak üzere, 5GB’a kadar ücretsiz ek depolama alanına sahip olacaklar. Ayrıca kamera yedekleme özelliğini kullananlara 3 GB’lık ücretsiz ek depolama alanı sağlanacak.

Mevcut SkyDrive kullanıcıları, SkyDrive için kullandıkları kullanıcı bilgileriyle OneDrive servisini kullanmaya devam edebilecekler. OneDrive hakkında daha fazla bilgi için https://www.onedrive.com/  sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.