Yazılım

Microsoft, OneNote masaüstü uygulamasının desteğini kesiyor!

OneNote uygulamasına iki yıl sonra desteğin kesileceği Microsoft tarafından açıklandı.


Microsoft tarafından geliştirilen birçok kişi tarafından yazı yazmaktan, sunum yapmaya kadar kullanılan tek uygulama olan Office serisinin 2019 versiyonu önümüzdeki sene kullanıcılara sunulacak.

Halihazırda OneNote, Office 2016'da güncel halde bulunuyor ancak aşamalı güncelleme alacak olan uygulama yakın bir zamanda artık tarihin tozlu raflarına kaldırılmaya hazırlanıyor. OneNote ekibinden William Devereux, bir blog yazısında: “OneNote 2016, Office 365 veya Office 2019'a sahip olan herkes için isteğe bağlı olarak kullanılabilir, ancak artık varsayılan olarak yüklenmeyecek.

Şu anda OneNote 2016'yı kullanıyorsanız, Office 2019'a güncellediğinizde herhangi bir değişiklik fark etmeyeceksiniz. Office 2016'ya destek süresi boyunca OneNote 2016 için hala hata düzeltmeleri ve güvenlik güncelleştirmeleri sunmaya devam edilecek'' açıklamasında bulundu.

Microsoft, şimdilik OneNote Windows 10 uygulamasına aşamalı olarak yeni özellikler sunmaya devam edecek ancak 2020'den itibaren artık OneNote, getirilecek yeni sistem ile ortadan kaldırılacak. Büyük ihtimalle Microsoft, OneNote'un sunduğu özelliklere benzer farklı bir uygulama üzerinde çalışmakta. Bunun cevabını ancak ilerleyen zamanlarda öğreneceğiz gibi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.