Yazılım

Microsoft test kullanıcılarına Windows 10'u hediye ediyor

29 Temmuz’da nihai sürümü yayınlanacak Windows 10, Windows 10 Insider Önizleme kullanıcılara ücretsiz olacak.

Microsoft test kullanıcılarına Windows 10'u hediye ediyor

Microsoft, 29 Temmuz’dan itibaren yeni işletim sistemi Windows 10’u resmen dağıtıma sunacak. Windows 7 ve Windows 8/8.1 kullanıcılarının ücretsiz temin edeceği işletim sisteminin, Windows 10 Insider Önizleme kullanıcılara ise ne şekilde sağlanacağı bir soru işaretiydi.

Microsoft cephesinden konuya ilişin açıklama geldi. Windows 10’un nihai sürümü, test sürecindeki kullanıcılara normal bir güncelleme şeklinde dağıtılacak. Ancak bunun için gerçekleştirilmesi gereken ön şartlar bulunuyor. Bunlar; kullanıcıların Microsoft hesabı ile kayıt olmaları ve Windows 10 Insider Preview Yapı 10130 sürümünü bilgisayarlarına birincil işletim sistemi olarak kurmaları.

Microsoft hesabıyla kayıt işlemi sadece test kullanıcıları için geçerli olacak. Normal bir kullanıcı herhangi bir Microsoft hesabı gerekmeksizin Windows 10’u indirebilecek.

Microsoft’tan gelen açıklamaya göre Windows 10 Insider programı 29 Temmuz’dan sonra da devam edecek. Test kullanıcıları işletim sistemi için yayınlanacak kapsamlı ya da mini güncellemeleri önceden tecrübe edecek.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.