Yazılım

Microsoft uygulama marketi kimler için aktif olacak?

İşte uygulama marketini kullanabilecek Windows Phone sürümleri!


Microsoft geçtiğimiz haftalarda uygulama marketi açacağını duyurmuştu. Geliştiricilerin bu markete uygulama geliştirmelerini teşvik amaçlı yarışmalarla Windows 8'e adım adım yaklaşırken yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Ancak bu haber eski sürüm Windows kullanıcılarını sevindirmeyecek.

MSDN'nin yayınladığı dokümanlara göre geliştirilen yazılım ve uygulamaları içeren Microsoft uygulama marketi sadece Windows Phone 8 cihazlar için ulaşılabilir olacak. Windows 8 için yayınladığı uygulama marketindeki ücretli uygulamalar için geliştirilen Wallet Hub sisteminin de sadece Windows Phone 8 için geçerli olacağını duyurduktan sonra şaşırtıcı bir haber olmadı diyebiliriz.

1344335012_wp-summit-0492largevergemediumlandscape.jpeg

Güncelleme alabilecek olan Windows Phone 7.8 cihazlarda da Wallet Hub özelliği eksik olacak ve sadece ücretsiz uygulamalardan yararlanabilecekler. Wallet Hub aslında NFC bağlantısı, kolay ödeme imkanı, anlaşmaları, kredi ve borç kredileriyle çok iyi bir sistem sunuyor. Ancak Microsoft önceki kullanıcıları için en azından güncelleştirme alacak telefonları için bu sistemi düşünebilirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.